Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay Devleti Meclis Binasına Hayran Kaldı

Ülkü Ocakları Eğitim ve

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Yıldırım’dan ilimize ziyaret

      Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, beraberindeki heyet ile birlikte Hatay Devleti Meclis binasını ziyaret etti. Hatay Valiliği öncülüğünde kamulaştırılarak aslına uygun olarak restore edilen tarihi meclis binasının tüm bölümlerini gezen Yıldırım’a görevliler tarafından bilgilendirmeler yapıldı. Hatay Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ne katılması gibi önemli kararların alındığı yer olan Hatay Devleti Meclis binasına hayranlığını dile getiren Yıldırım, misafirperverliklerinden dolayı Hatay Meclis Kültür ve Sanat Merkezi personeline teşekkür etti.

      Tarihi Hatay Devleti  Meclis binası ziyareti sonrasında Yıldırım yaptığı açıklamasında, “Hatay Devleti Millet Meclisini ziyaret ettik. Bu mecliste önce Hatay Cumhuriyeti kuruldu, sonra Türk yurdu Hatay’ın Türkiye Cumhuriyetine katılma kararı çıktı. Dualarımız, gelecekte kurulacak olan Batı Trakya Cumhuriyeti için” dedi. Ziyaret tarihi bina önünde çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

      Beraberindeki heyet ile Anadolu’nun ilk camisi olarak bilinen Habib-i Neccar Camisini ziyaret eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın  Ahmet Yiğit Yıldırım, Burada namaz kılıp dua ettikten sonra Caminin görevli din adamlarının anlatımı ile Habib-i Neccar’ın efsanevî Hikayesini dinledi.

      Mehmet ÖZGÜN