Hatay Dişhekimliği Fakültesi mezunları KEP attı

Hatay Dişhekimliği Fakültesi mezunları KEP attı

Okul 1.si SAKİNE KARADAĞ, Okul 2.si MEYREM BOYRAZ, Okul 3.sü MUHAMMED BELET

Hatay MKÜ’ye bağlı Dişhekimliği Fakültesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, yoğun bir katılımla Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Hatay MKÜ Dişhekimliği Fakültesi’nde dönem birinciliğini Sakine Karadağ adlı öğrenci alırken, okul ikinciliğini Meyrem Boyraz ve okul üçüncülüğünü de Muhammed Musab Belet aldı. MKÜ Dişhekimliği Fakültesi’ndeki mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, dönem birincisi Sakine Karadağ’ın konuşmasıyla başladı. Dönem birincisi Sakine Karadağ, yapmış olduğu açılış konuşmasında, uzun ve yorucu bir yolculuğun ardından mezun olmanın vermiş olduğu sevinç ve hüznü bir arada yaşadıklarını söyledi. Karadağ, kendi ve arkadaşlarının almış oldukları eğitimle, ülkenin dört bir tarafında hizmet etmeye hazır olduklarını söyleyerek, eğitim hayatları boyunca desteklerini esirgemeyen ailelerine ve Öğretim Üyelerine teşekkür etti.


-SİZE İNANCIM TAM-
Tören’de, Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran da bir konuşma yaptı. Duran, şunları söyledi:
“Eğitim kurumları, birer orkestra gibidir. Fakültemiz de tüm akademik ve idari personeli ile uyum ve ahenk içinde çalışarak, böylesine güzel bir sonuca imza atmıştır. Sevgili velilerimiz, bugün bu manzaranın ve tablonun oluşmasında belki de en büyük katkı sizlerin olmuştur. Bu süre zarfında göstermiş olduğunuz ilgi ve destekleriniz için her birinize minnet borçluyuz. Bu başarının bir mimarı da sizlersiniz.
Sevgili mezun arkadaşlarım, almış olduğunuz eğitimi; ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve dünyamızı değiştirmek için kullanacağınıza olan inancım tamdır.”


-ÖNCE İYİ BİRER İNSAN OLUN-
Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya da katıldığı Dişhekimliği Fakültesi mezunları töreninde şunları söyledi:
“Mesleki ve akademik
beklentilerimiz yanında, mezunlarımızdan öncelikli beklentimiz, iyi birer insan olmalarıdır. Mesleğini sevdikçe, empati yapabildikçe, dürüst oldukça, vatanını ve milletini sevdikçe ve mesleğinin en iyisi olmaya çalıştıkça, sizler adına her şey daha kolay olacaktır. Hekimlerimizin yüreği geniş oldukça ve saygıyı öncelikleri yaptıkça, başarılı olacaktır.
Şahsım ve üniversitem adına, mezun öğrencilerimize hayat boyu mutluluklar diliyor, mezuniyetlerini tebrik ediyorum.”
Açılış konuşmaların ardından, mezun öğrencilere plaket ve diploma takdimi yapıldı. Bu arada okul birincisi Sakine Karadağ’a diplomasını Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, okul ikincisi Meyrem Boyraz’a diplomasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen ile okul üçüncüsü Muhammet Musab Belet’e de diplomasını Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran verdi.
Tören, dönem birincisi Sakine Karadağ tarafından mezuniyet kütüğüne dönem levhasının çakılması ve Hipokrat Yemini sonrası, mezun öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.
-Duygu Ertaş-