Hatay, Eba’da Türkiye 2.si…

Hatay, Eba’da Türkiye 2.si…

Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Eğitim Bilişim Ağı’nı (EBA) en çok kullanan il olarak “Türkiye ikinciliği” Ödülü verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde yenilikçiliğin artırılması amacıyla hayata geçirilen Eğitim Bilişim Ağı´nı (EBA) en etkili ve en çok kullanan iller sıralamasında ilimiz Hatay Türkiye ikincisi oldu.
Konuya ilişkin yapılan bilgilendirmeye göre, Bakanlık tarafından hayata geçirilen “Eğitim Bilişim Ağı” ya da kısaca EBA, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan “sosyal nitelikli eğitsel elektronik içerik ağı” kullanımında Hatay eğitim camiası Türkiye ikincisi oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ikincilik ödülünü Ankara´da düzenlenen törenle Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı’nın elinden aldı.
Öte yandan, Vali Erdal Ata, geçtiği-miz hafta sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ile bir süre sohbet etti, il genelinde devam eden eğitim yatırımları ve yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı, bu arada Hatay’ın EBA’da “Türkiye ikinciliği” ödülü kazanması dolayısıyla da tebrik etti, teşekkür etti, tüm eğitim camiasına başarı diledi. İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan da Vali Erdal Ata’nın ziyaretinden şeref duyduklarını bildirdi.    -Cemil Yıldız-