Hatay, en çok konuşan 9. il

Hatay, en çok konuşan 9. il

Turkcell verileri, Ramazan Bayramı’nda sevdikleriyle cepten bayramlaşmada Hataylıların Türkiye’de en çok konuşan 9.il olduğunu gösteriyor
Ramazan Bayramı’nda, Turkcell’liler, sevdikleriyle yine cepten bayramlaştı. Arife ve bayram günleri de dahil olmak üzere 4 gün boyunca toplamda 13 milyon GB data kullanarak bir rekora imza atan Turkcell müşterileri, bayram süresince 1,3 milyar dakika konuşurken, 754 milyon SMS gönderdi.
Sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunan BiP de bayram süresince yoğun olarak tercih edildi. Yapılan ölçümlemelere göre, Hatay, ilk 10 il sıralamasında bayram boyunca en çok konuşan ve data tüketen dokuzuncu il oldu.
Turkcell, arife ve Ramazan Bayramı’nı kapsayan 24-27 Haziran tarihleri arasında en yoğun dönemlerinden birini yaşadı. Bu süreçte, kullanıcılar, Turkcell’de şimdiye kadarki en fazla data tüketimine imza attılar. Bayram tatilinde mobil internetten yoğun olarak faydalanan Turkcell’lilerin bu yılki data kullanımı rekor seviyeye ulaşarak 13 milyon GB oldu. En fazla data kullanımın yapıldığı ilk 10 il ise sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Muğla, Mersin, Kocaeli, Hatay ve Balıkesir oldu.
Bayram tatili boyunca sevdikleriyle tam 1,3 milyar dakika konuşan Turkcell müşterileri, 754 milyon adet SMS gönderdi. Ses, SMS, data kullanımının en fazla olduğu ve iletişimin en fazla yaşandığı il yine İstanbul oldu. Bayramda en çok konuşan 10 il sıralamasında İstanbul’u, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Adana, Kocaeli, Hatay ve Muğla takip etti. -Mehmet Özgün-