Hatay eski Vali Yardımcısı İsmail Kara, siyasette ısrarlı:

Hatay eski Vali Yardımcısı İsmail Kara, siyasette ısrarlı:

Milletvekili Olmak İstiyorum!

Kara, 2023 seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Hatay’da bir dönem Vali Yardımcılığı yapan İsmail Kara, siyaset kulvarında yer almakta ısrarcı olduğunu söyledi. Osmaniyeli olan ve emeklilik yaşamını burada sürdüren İsmail Kara, çevresinde, marifetiyle, “itin ayağından dikeni çıkaran adam” olarak tanındığını söyledi.

2023 seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan emekli Vali Yardımcısı İsmail Kara, Osmaniye’de, Devlet Bahçeli Bulvarı’ndaki Bakrach Cafe & Restaurant’ta düzenlenen sabah kahvaltısında basın mensupları ile buluştu, özgeçmişini ve 34 yıllık meslek hayatı boyunca yaptığı hizmetleri anlattı.

Aslen, Osmaniye’nin Kırmıtlı Kasabası, 1953 doğumlu olduğunu ve ülkenin birçok bölgesinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yaptığını belirten İsmail Kara, şöyle devam etti:

“2013 yılında emekli oldum. Bundan sonra ki yaşamımda da hizmetlerimi, Allah kısmet ederse, parlamento çatısı altında sürdüreceğim.

Bir insan, 7’sinde ne ise 70’inde de odur. Ben de henüz 7 yaşında iken, köyümüzün hayvanlarını otlatırdım. ‘İsmail, bizim hayvanı da güt’ derlerdi. Akşama kadar hayvan güderdim. Akşamları da hayvanları evlerine bırakırdım. Kimseden para da istemez, bunu insanlık adına yapardım. İnsanlara faydalı olma adına sorumluluk duygusunu daha o yaşlarda kazanmış oldum.

Köyde yaşayan bir kadın, bir gün bana, ‘seni tek cümle ile tarif edeyim mi’ dedi. Ben de ‘et bakalım’ dedim. ‘Sen, itin ayağından dikeni çıkaran adamsın’ dedi. Hoşuma gitti. 34 yıllık meslek yaşamım boyunca, itin ayağından dikeni çıkarmaya çalıştım. Bundan sonra da kısmet olursa, itin ayağından dikeni çıkartarak hizmetime devam edeceğim.”

HİZMET İÇİN 2 ŞEYE İHTİYAÇ VAR

Bir insanın hizmet yapabilmesi için 2 şeye sahip olması gerektiğini belirten Kara, “Bunlardan birincisi vicdan, ikincisi de vizyon sahibi olmak. Bunlar ben de var. Osmaniye’de, 20 bin kişinin ekmek yediği Organize Sanayi Bölgesini kuran Dr. Metin Tamer de vicdan ve vizyon sahibi güzel bir insandı. Osmaniye’nin istihdamına büyük katkısı oldu. İnşallah kısmet olursa, ahde vefa adına, Osmaniye’de Metin Tamer’in büstünü yaptıracağım” dedi.

-Cemil Yıldız-