Hatay, Fener’e Yenildi 1-2

Hatay, Fener’e Yenildi 1-2

Hatayspor, ilk yarıyı 2-0 yenik kapattığı maçta, Fenerbahçe önünde 2.yarıda LOUİS ile gol bulmasına rağmen maçı çeviremedi ve sahadan 2-1 yenik ayrıldı.

HAKEMLER: Abdulkadir Bitigen***, Ceyhun Sesigüzel***, Mustafa Savranlar***
HATAYSPOR: Munir***, Ribeiro***, Mehdi**, Saba**, Kamil Ahmet***, Traore**, Fatih**, Adekugbe**, El Kaabi**, Burak**, Mame Diouf**.
FENERBAHÇE: Altay***, Minjae***, Mert Hakan**, Berisha**, Eaner Valencia***, Ferdi**, L.Gustavo***, Muhammed***, Novak***, Atila Szalai***.

Süper Lig’in 7.haftasında dün Fenerbahçe’yi konuk eden Hatayspor rakibine 2-1 yenildi. Hatayspor, oyuna hızlı başladı. 5.dakikada Traore’nin pasında Adekubge soldan ortaladı, Mame Diouf’un kafa vuruşunda Fener Kalecisi Altay topu çıkardı. 11.dakikada, Hatayspor gole çok yaklaştı. Adekugbe’nin yerden pasında El Kaabi topla buluştu. Kaleci Altay, kaleyi terk etti. Yapılan ortada, Mame Diouf’un kafa vuruşunda top az farkla auta çıktı.
14.dakikada, Fenerbahçe ilk kez Hatayspor kalesine geldi. Bordo-Beyazlılar, atağa kalkarken topu kaptırdı. Mert Hakan’ın vuruşunda, top üstten auta çıktı. 17.dakikada Fenerbahçe’nin golü geldi. Bu dakikada, Enner Valencia sağdan ortaladı, Rossi altıpasta dokundu. Top, Hatayspor ağlarına gitti, 0-1.
Golden 4 dakika sonra, Fenerbahçe 2.gole çok yaklaştı. Hatayspor, Saba ile atağa kalkarken top kaptırdı. Mert Hakan’ın vuruşunda, top, kalecide kaldı. 1 dakika sonra da Enner Valencia tehlikeli geldi. Şut-orta karışımı vuruşunda, top auta çıktı.
25.dakikada gelişen Hatayspor atağında, sahadan yapılan ortada, Fenerbahçe defansı topu kornere attı. Bu sırada Hataysporluların topla elle oynandığı itirazlarını hakem geri çevirdi. 29.dakikada, Fenerbahçe korner kullandı. Hatayspor kalesindeki karambolde, Novak, kale sahasında topa dokundu ve golü yaptı, 0-2.
2-0 geriye düşen Hatayspor’da şok yaşanırken, maçın 41.dakikasında Kaleci Munir, önemli bir tehlikeyi önledi. İlk yarı, Fenerbahçe’nin 2-0 galibiyeti ile sona erdi.
-İKİNCİ YARI-
Hatayspor, 2.yarıya da hızlı başladı. 47.dakikada Mehdi’nin pasında, Saba, yerden ortaladı, defans önledi. 1 dakika sonra gelişen Fener atağında, Riberio, kritik müdahale ile kalesini golden korudu. 56.dakikada Adekugbe ortaladı, El Kaabi göğsüyle yere indirdi. Ancak defans tehlikeyi önledi. 57.dakikada Adekugbe, inanılmaz bir hata ile geri pasında topu rakibe kaptırdı. Munir, mutlak golü önledi. 58.dakikada Hatayspor atağında, Traore enfes falsolu şut attı, kaleci Altay köşeden çıkardı.
60.dakikada Fener’de, Mert Hakan’ın yerine Silva, Valencia’nın yerine Osay Samuel girdi. İki dakika sonra da Hatayspor’da El Kaabi ile Mehdi’nin yerlerine Emre ile Louis girdi. 69.dakikada Hatayspor’un golü geldi. Bu dakikada sağdan ortalanan topa, Louis plase vuruş yaptı ve topu ağlara gönderdi, 1-2. Gol, Hatayspor’u ümitlendirdi. 71’de Saba yerini Kamara’ya bıraktı. 75’te Fenerbahçe, Rossi ile önemli fırsatı kullanamadı. Bu dakikada da Fenerbahçe’de Berisha yerine Serdar Dursun girdi. 82 dakikada Fenerbahçe atağı sağdan gelişti. Yapılan ortada, Serdar Dursun’un volesini kaleci Munir köşeden çıkardı. 85’te, Fenerbahçe’de Rossi yerine Pelkas, Muhammed’in yerine Mesut oyuna girdi. 88’de de Hatayspor’da Tarore ile Adekugbe çıktı, yerlerine Bülent ile Mert Hakan girdi. 90. dakikada Fenerbahçe atağında, Novak’ın şutunda, top Hatayspor kale direğinden döndü ve başka gol olmadı. Maçı, Fenerbahçe, tecrübesi ile 2-1 kazandı. -Cemil Yıldız-