Hatay FETÖ’DE: 11 Tutuklama

Hatay FETÖ’DE: 11 Tutuklama

Hatay FETÖ’DE: 11 Tutuklama
Hatay’da Fetullahçı Terör Örgütü ve PDY’ye karşı yürütülen soruşturma kapsamında, Çarşamba günü 14 kişi tutuklandı. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmasında, Hatay KOM ekipleri; Osmaniye, Mersin, Gaziantep, İstanbul, Kahramanmaraş ve Sivas’ta operasyonlar düzenledi.
Düzenlenen operasyonlar kapsamında 17 kişi gözaltına alındı,11’i tutuklandı. Tutuklananlar arasında, İskenderun eski İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer de bulunuyor.

Valilik, yeni kimliklerin 4 yıl içinde değiştirilebileceğini duyurdu…
Aceleye Gerek Yok
Hatay Valiliği, yeni çipli nüfus kimliklerinin 3-4 yıl içinde yenilenebileceğini duyurdu. Valilik, son günlerde yeni çipli kimlik almak isteyenlerin kurum binasında yoğunluk oluşturduğunu, izdiham yaşandığını hatırlattı ve vatandaşları, sürenin 3-4 yıl olduğu konusunda uyararak şu duyuruyu yayınladı:
“Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvuruları, 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren ilimiz ilçe nüfus müdürlüklerince alınmaya başlanmıştır. Ancak, vatandaşlarımızın var olan nüfus cüzdanlarını derhal değiştirmesi gerektiği yönündeki yanılgıya bağlı olarak, ilçe nüfus müdürlüklerinde aşırı yoğunluk ve izdiham yaşanmakta olduğu, Valiliğimize ulaşan bilgilerden anlaşılmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Yönergesi doğrultusunda yeni kimlik kartlarının dağıtımı 3-4 yıl içerisinde tamamlanacağından, vatandaşlarımızın, mevcut nüfus cüzdanlarının değiştirilmesini zorunlu kılacak haller ( nüfus cüzdanının kayıp olması veya tahrifat sebebiyle kullanılamayacak durumda olması) dışında geçerliliğini koruyacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarının dağıtımının planlandığı 3-4 yıllık süre içerisinde vatandaşlarımız tüm kamu kurum ve kuruluşlarında iş ve işlemlerini mevcut nüfus cüzdanlarıyla yapabileceklerdir.
Bu nedenle vatandaşlarımızın bu süreçte acele davranmalarına gerek bulunmamaktadır.”

TİYATRO İSTANBUL
22 Şubat’ta Antakya’da
Levent Üzümcü’nün güldürürken ağlatan oyunu “Anlatılan Senin Hikayendir”, İskenderun ve Antakya”da sahneleniyor. Oyun, 21 Şubat günü İskenderun, 22 Şubat’ta da Antakya’da sahnelenecek. Meclis Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan oyunun biletleri, “ 0542 219 23 03”nolu telefonla ya da Antakya Meclis Kültür Merkezi gişesinden sağlanabilecek.

A.Şükür Mert, memurluğa geçti
YENİ ÜYE: ÇUHADAROĞLU
Antakya Belediyesi Meclis Üyesi Abduşşükür Mert’in memurluğa geçmesi dolayısıyla, İmar Komisyonu’ndaki görevine, yine aynı Parti Üyesi Şükrü Çuhadaroğlu getirildi. Büyükşehir statüsü öncesinde Antakya-Ovakent Belediye Başkanı olan AKP’nin Antakya Meclis Üyesi Abduşşükür Mert, memurluğa geçince, boşalan İmar Komisyonu üyeliğine AKP’li üyelerden Şükrü Çuhadaroğlu seçildi.

Bugünkü Enerji Kesintileri
Antakya ve Samandağ’dai bugün bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacak. Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin kesintilerle ilgili duyurusuna göre, bugün ilimizdeki kesinti programı şöyle:
Antakya ilçesi; Güzelburç Mahallesine 09: 00-12: 00 saatleri arası,
Samandağ ilçesi; Kurtderesi, Deniz ve Mağaracık Mahalleleri ile Mağaracık İlköğretim Okulu, Sağlık Ocağı ve içme suyu trafosuna 02: 00-04: 00 saatleri arasında enerji verilemeyecek.

BENZİNE ZAM
Benzin yine zamlandı. Akaryakıttaki bitmek bilmeyen zamlı uygulamalara yenisi eklenirken, önceki günkü zam, litrede 16 kuruş oldu.