Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay Kamu Hastaneleri Eğitim Etkinliği Sempozyum:

Ebelik ve hemşirelikte güncel

Ebelik ve hemşirelikte güncel yaklaşımlar

 

Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde, “Ebelik ve Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar” konulu bir sempozyum düzenlendi. Hatay Kamu Hastaneleri’ne bağlı, ilimizdeki değişik hastanelerde ve sağlık tesislerinde görevli kadın doğum servisleri ve doğum salonlarında görevli ebelere yönelik olarak, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı önderliğinde, doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması amacıyla bir sempozyum verildi Etkinlik, 2016’ın son haftasında gerçekleşti ve 5 gün sürdü.

Hatay Kamu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr.Ali PEKMEZCİ, etkinliğin başlangıcında yaptığı konuşmasında, hemşirelikte akademik kültürün oluşması ile hemşireliğin estetik ve beceriye dayalı sanatsal uygulamalarını bilimsel yöntemle bütünleştirerek, hemşirelik biliminin diğer sağlık bilimleri içinde yer almasına olanak sağlandığını kaydetti ve şöyle devam etti:

“Bu doğrultuda, 2000’li yılların hemşiresinin; problem çözme yetisine sahip, kendi öğrenme gereksinimlerinin farkında, yetkin, azimli, kendine güvenen ve güvenilen, sorumluluklarının bilincinde, bireylere ve topluma danışmanlık edebilen, sosyal, politik ve ekonomik durumdan haberdar, özgür, insan haklarına ve bireyselliğe saygılı ve insanı bir bütün olarak gören bir sağlık profesyoneli olması gerekir.”

Sempozyumun sunucuları da şunlar:

-Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde görevli Doç.Dr. Fatma Deniz SAYINER ile Araştırma Görevlisi Aysel BÜLEZ

-Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğünde görevli Nesibe ÜZEL YAR

-Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Hocası Doç. Dr. Şule GÖKYILDIZ SÜRÜCÜ ve Öğretim Görevlisi Dr. Melike ÖZTÜRK

-Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Hocası, Yrd. Doç. Dr. Meltem AKBAŞ ile Uzman Ebe Şirin ÇELİKKANAT

-Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Ebe Ayşe ŞENOĞLU

eğitim sonrası, sunum gerçekleştiren konuk akademisyen ve uzman ile doktorlara, Hatay Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği adına ‘Teşekkür’, katılımcılara ise ‘Katılım Belgesi’ takdim edildi. Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Sebahattin YILMAZ, “Ebelik ve Hemşirelikte Güncel Yaklaşımlar” konulu sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği, katkısı ve desteği olan, başta eğitmen, akademisyen ve uzmanlar olmak üzere, tüm katılımcılara ve personele teşekkür etti.

-Adil Yeşildağ-