Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Haber

Hatay Kent Konseyi’nden EXPO alanına ziyaret …

Organizasyonun Hatay’a Kazandırılması Önemli

Hatay Kent Konseyi üyeleri, 10 Aralık’ta başlayacak olan EXPO 2021 Hatay’ın Antakya-Defne bölgesindeki alanını ziyaret etti.
Konsey üyelerine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, HBB Genel Sekreter Yardımcısı ve EXPO Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar eşlik etti. Ziyarette konsey üyeleri, alandaki çalışmaları yakından inceleme fırsatı buldu.
İhsan Çakar ve EXPO Hatay yöneticileri, 220 dönümlük alan üzerinde yapımı devam eden çalışmaları misafirlerine detaylarıyla anlattı.
Amfi tiyatrodan biyolojik gölete, arkeoparktan gastronomi merkezine kadar tüm alanları misafirleriyle paylaşan EXPO Hatay yöneticileri, EXPO alanlarının uzun yıllar şehre ve bölgeye hizmet edeceğini ifade etti.
Hatay Kent Konseyi üyeleri, İhsan Çakar ve EXPO Hatay yöneticilerinin anlattıkları karşısında hayran kaldıklarını” ifade etti. Konsey Başkanı Dr. Nevide Kimyon ziyaretin sonunda EXPO gibi büyük bir organizasyonun Hatay’a kazandırılmasının çok önemli olduğunu ifade etti.
Pandemiye rağmen EXPO alanında hummalı bir çalışma gözlemlediğini de belirten Kimyon, “Gerek alanın genişliği gerek içindeki yapılar bizi çok heyecanlandırdı. EXPO Hatay, ticari boyutunun yanında şehrimizin ve ülkemizin tanıtımına büyük katkı sunacaktır. Hatay için kalıcı olacaktır. Çok mutlu ve umutluyuz” ifadelerini kullandı.
Hatay Kent Konseyi Yürütüme Kurulu Üyesi Hüseyin Devrim Kına da “Burada çok büyük yatırımlar var. Bu yatırımlar bireysel değil toplumun her kesimine hitap eden yatırımlardır. Parlatılmaya çalışılan bir altın var ve bu altına bütün Hataylıların sahip çıkması gerekiyor” diyerek EXPO 2021 Hatay’ın geleceğinin çok parlak olduğunu söyledi.
Keyifli geçen ziyaretin sonunda HBB yöneticileri, konuklarına günün hatırası adına çeşitli hediyeler takdim etti.
Mehmet ÖZGÜN

DİĞER VİDEOLAR