Hatay; projede Türkiye 6.Sı…

Hatay; projede  Türkiye 6.Sı…

“eTwinning” adıyla bilinen ‘Avrupa ülkeleri okullarıyla birlikte proje hazırlama’ alanında Hatay’da 6 okul “Avrupa Kalite Etiketi” ve 2 okul da “Ulusal Kalite Etiketi” olmak üzere, 8 ödülle büyük başarı yakaladı.

İngilizcede “eTwinning” adıyla bilinen “iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak”, kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan biriyle ortak projeler üretme alanında ilimiz Hatay geçen yıl 8 okulla büyük bir başarı yakaladı. Hatay, bu alanda Türkiye’de 81 il içerisinde 6. olmayı başardı.
-8 OKULUN BAŞARISI-
Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında, eTwinning kapsamında yaptığı çalışmalardan dolayı ilimiz genelinde 6 tane okul Avrupa Kalite Etiketi 2 tane okulumuz da Ulusal Kalite Etiket ödülü olmak üzere, 8 ödülle büyük bir başarı yakalamıştı. Başarı elde elden proje sahibi okulların öğretmenleri ve idarecileri, 8 Haziran Perşembe günü Hatay İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından gönderilen ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’dan aldılar.
Sertifika törenine, başarı elde eden okullar adına; İskenderun İbni Sina Anadolu Lisesi Okulu İngilizce Öğretmeni Filiz Egemen, İskenderun Denizciler Mustafa Kemal İlkokulu Sınıf Öğretmeni Senem Kalkar ve Nilay Kıymacı, İskenderun Suçıkağı Paşa Karaca İlkokulu Müdür Yardımcısı ve İngilizce Öğretmeni Hanefi Zobar, İskenderun Gübretaş İlkokulu İngilizce Öğretmeni Gülseren Erdoğan, İskenderun Denizciler Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Rukiye Akyol, Dörtyol Halil İbrahim Evren Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Duygu Efetürk, Antakya Nami Veysoğlu İmam Hatip Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Elif Tokluca, Antakya Bedi Sabuncu Ortaokulu Teknoloji Tasarım Öğretmeni Ayşe Çetin ve adı geçen okulların idarecileri katıldı.
-GURUR VERİCİ-
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, gerçekleşen törende başarılı okulların temsilcilerine hitaben şu konuşmayı yaptı:
“Böylesine önemli ve uluslararası bir başarıya imza atan kıymetli öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Umarım diğer öğretmenlerimiz için de teşvik edici olur. Bu ödüllere Hatay eğitim camiasından öğretmenlerimizin ve okullarımızın layık görülmesi bizler için gurur verici bir durum. Sadece İngilizce Öğretmenlerinin değil, diğer alanlardaki öğretmenlerin de bu şekilde eTwinning çalışmalarına katılıp, okullarına ve öğrencilerine başarıda sınır tanımayan bir yaklaşımla katkı sağlamaları, yeni bakış açıları geliştirmeleri, uluslar-arası araştırmalar ve çalışmalar gerçekleştirmeleri bizler için oldukça anlamlıdır.”
-GÜVENLİ VE ÜCRETSİZ-
Hatay’ın, eTwinning projelerinde 81 il içinde 6.sırada olduğunu belirten Etwinning İl Koordinatörü Ömer Bektaş, öğretmenlerin eTwinning ile Avrupa’da işbirlikçi projeler geliştirebileceklerini, fikir alışverişi yapabileceklerini ve platforma güvenli ve ücretsiz bağlanabileceklerini belirtti. Öğretmenlerin, projeler sayesinde gelişim göstererek mesleki becerilerini geliştirebileceklerini, çalıştay ve etkinliklere katılabileceklerini söyleyen Bektaş, konuşmasının sonunda, ödül kazanan öğretmenlerin ve müdürlerin başarılarının devam etmesini dileyerek, teşekkür etti. -Cemil Yıldız-

(Visited 2 times, 1 visits today)