Hatay sahipsiz

Hatay sahipsiz

SP’li Çalışkan’a göre, Hatay’ın 11 Milletvekili var, ama ortada kimseler yok!

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Hatay’ın 11 Milletvekili olmasına rağmen ortalıkta kimsenin görünmediğini kaydederek, “Hatay sahipsiz” açıklamasında bulundu.
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, bu açıklamayı, HRT canlı yayın programında Ali Yolcu’ya yaptı.
Çalışkan’ın açıklamalarından özetler şöyle:
“Yetkililer, muhalefetteymiş gibi şikâyette bulunuyor. Hatay’ın başarısızlığından bahsediyorlar. Tamam, başarısızsa, iktidarda olan yönetimde olan sizsiniz. Tüm Bakanlıklar elinizde! Ne gerekiyorsa yapın. Şu anda yolların hepsi çukur. Hem Büyükşehir bu konuda sınıfta kaldı, hem de Meclis çoğunluğu elinde olan ve 3,4 ilçe hariç hepsi elinde olan AK Parti. Hepsi sınıfta kaldı. Yani ‘biz hizmet edeceğiz, ama elimizde imkân yok’ deme lüksüne sahip değiller.
Şuan Hatay’ın 11 tane Milletvekili var ve birinde icraat yok. Hepsinin yaptıkları tek şey, fotoğraf çekilmek ve konuşmak, ama ortada icraat yok. Ben, bütün Milletvekillerini davet ediyorum. ‘Biz, seçildikten sonra Hatay’a şu icraatı yaptık ve bu icraatları devam ettiriyoruz’ desinler! Ama maalesef, öyle ciddi bir şey yok. ‘Şuranın ismini değiştirelim, şuraya park yapalım, şuraya yemek verelim!’ Hepsi bu.”
-Stadyum da Havalimanı gibi sakıncalı-
Saadet GİK üyesi Necmettin Çalışkan, havalimanında son sel felaketinde yaşanan acıların, yine Amik Ovası içinde oluşturulduğunu ifade ettiği şehir stadyumu için de söz konusu olduğunu ve aynı tehlikenin burada da yaşanacağını savundu.
Çalışkan, bu konuda şu iddialı sözleri söyledi:
“Amik Gölü olan yere bir havaalanı yapılmış, ama şimdi bakıyoruz, havaalanı değil ada alanı. Geçmişte bir hata yapılmış! Önemli olan, o hataları tekrarlamak değil, çözümünü üretmektir. Ama ders almadan; şimdi stadyumu da şehir hastanesini de Amik Gölü’ne yaptılar. İlerde bunların da sıkıntısını çekerler.
Bu şehre sahip çıkılması lazım. Çevre illerle kıyaslanacak durumda bile değil. Konuşmaya gelince konuşurlar. Lakin kendisine ‘sen bu çözümün neresindesin’ dersen, vereceği cevap ‘karşımdaki rakibimi nasıl alt ederim, nasıl şov yaparım’ onun hesabıdır. Hatay, 40 yıldan bu yana aynı sıkıntıları yaşıyor.
Saadet Partimize gelince… Hatay’da ve Türkiye genelinde güçlü adaylar ile yolumuza devam ediyoruz. Saadet Partisi, tüm kesime hitap eden adaylara ağırlık veriyor. Başta Payas ve Altınözü adayımız olmak üzere, güçlü adaylarla bu seçime damga vuracağız ve bu seçimde, bu devranın böyle devam etmeyeceğini göstereceğiz. Türkiye’de Belediyeciliği yapan en iyi Parti Saadet Partisidir.” -Cemil Yıldız-