Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay SMMM Odası’ndan “Mücbir Sebep” İçin Acil Çağrı

Hatay Serbest Muhasebeci Mali

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Danışma Meclisi, 12 Haziran’da “acil gündemle” toplandı. Toplantıda, Hatay’da devam eden “mücbir sebep” uygulamasının bir lütuf değil, ülke yönetimi için bir sorumluluk ve Hatay için yaşamsal bir ihtiyaç olduğu vurgulandı.

Muhasebecilerden Kararlılık Mesajı

Önemli bir katılımla gerçekleşen toplantıda, muhasebeci mali müşavirlerin de diğer kesimler gibi seslerini duyurması ve somut önerilerle taleplerinin arkasında durması gerektiği kararlaştırıldı. Toplantıda, özellikle deprem bölgesi olan Hatay’ın Antakya, Defne, Kırıkhan, Samandağ ve Hassa ilçelerini kapsayan “mücbir sebep” uygulamasının ertelenmesi hedeflendi.

Eylem ve Etkinlik Takvimi Belirlendi

Oda salonunda gerçekleşen toplantıda, insanca yaşam ve çalışma ortamı tesis edilinceye kadar mücbir sebep uygulamasının gündemden düşmemesi için eylem ve etkinlik takvimi tartışıldı. Toplantıdan, bu konuda kararlılık mesajı çıktı. Hatay SMMM Odası Danışma Meclisi Başkanı Abdullah Korkmaz’ın yönettiği toplantıda, Oda Yönetim Kurulu’nun taslak eylem ve etkinlik programı Oda Başkanı Jale Marufoğlu tarafından paylaşıldı. Program, önerilerle zenginleştirilerek kabul edildi.

Toplantıda, serbest muhasebeci mali müşavirler başta olmak üzere, ilgili tüm meslek odaları, dernekler, bilim insanları ve Hatay ekonomisini bilen ve etkileyen tüm kişi ve kurumlarla ortak hedef doğrultusunda güçbirliği yapılmasının temel strateji olarak belirlendiği belirtildi.

Hatay SMMM Odası Danışma Meclisi’nin bu kararlı tutumu, Hatay’ın ekonomik ve sosyal hayatının normalleşmesine katkı sağlamayı hedefliyor. – Yusuf Cemil Karaçay-