Hatay Tarımı İçin Alarm Zilleri mi?

Hatay Tarımı İçin Alarm Zilleri mi?

Tarımsal maliyetlerin üretici üzerinde yarattığı baskıya işaret eden ve Hatay’daki üretim alanlarında yaşananlara dikkati çeken, CHP Hatay Vekili Serkan Topal, “Çiftçilerimiz perişan durumda” dedi.

Son yıllarda tarımsal alanlarda biriken sorunların başında, artan maliyetler ve ‘para etmeyen’ tarımsal ürünler olurken, konuyu Hatay başlığında ele alan isim, İl Milletvekili Serkan Topal oldu.
“Seçim bölgem Hatay’da, özellikle çiftçilerimiz perişan durumda” diyen CHP Hatay Vekili Serkan Topal, “Özellikle Amik Ovası’nda 80 bin, 90 bin, 100 bin liralık elektrik faturası geliyor. Hani iktidar sürekli diyor ya, ‘Çiftçilerimiz mutlu, biz çiftçilerimizin yanındayız…’ Hangi çiftçilerin yanında? Traktörüne haciz geliyor, arazisini satıyor ve ürünü tarlada kalıyor; kimileri de ekemiyor. Bu yüzden iktidara, bakanlara bir kez daha sesleniyoruz: Çiftçilerimizin sesini lütfen duyun.
Ayrıca, Samandağ ilçemizden havaalanına sadece bir üst geçit var. Onlarca kilometre trafik sıkışıyor, insanlarımız işlerine yetişemiyor. Ya, dağın olmadığı yerde tünel yapıyorsunuz, Samandağ ilçemizden havaalanına bir tane üst geçit yapamıyorsunuz!” dedi.
Mutlu Yanık