Hatay, Türkiye’de İlk 10’da…

Hatay,  Türkiye’de  İlk 10’da…

Hatay, 10 Devlet Hastanesi ile “Dijital Hastane” ödülü aldı

Sağlık hizmetleri alanında teknolojiyi büyük oranda uygulayan Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 10 hastane, Sağlık Bakanlığı tarafından ‘HIMSS Stage 6 Dijital Hastane’ ödülüne layık görüldü.

Sağlık Bakanlığı, Hatay’ı, sahip olduğu 10 devlet hastanesinin teknolojik ve dijital imkanları ile 81 il içerisinde ilk 10’da yer aldığını belirledi ve ödüllendirdi.
İstanbul’da düzenlenen HIMSS 18 Eurasia Konferansı’nda düzenlenen ödül töreninde, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz’a, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci tarafından ödül verildi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, gurur verici ödülü aldıktan sonra şu açıklamayı yaptı:
“Hatay’da sağlık alanında teknoloji ve dijital dönüşümü geliştirilmekte, 10 Devlet Hastanesinde bu uygulama tamamlanırken, diğer tüm hastanelerimiz de bu uygulama için çalışmaların devam etmekteyiz. Hastanelerimizde dijital altyapının oluşturulması ile vatandaşlarımıza hak ettikleri hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti teminini amaçlıyoruz. Bu bağlamda, dijitalleşme süreçlerini en iyi şekilde yönetmek ve sonuçlandırmak, vatandaşlarımızın sağlık hizmet kalitesi ile doğru orantılıdır. ‘HİMSS Stage 6 Dijital Hastane’ Belgesi’nin kazanılmasında emeği geçen tüm sağlık ekiplerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” -Cemil Yıldız-