Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay türküleri can buldu

Hatay Bedii Sabuncu Güzel

Hatay Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Cemal Yücel, kendi olanaklarıyla Hatay yöresine ait 15 özel türküyü klasik gitar için kitap haline getirdi. Cemal Yücel’e özgün bu kitap, Hatay Türküleri üzerine nadir çalışmalardan biri oldu.
Yücel, kitabın içeriğinde türkülerimiz yanı sıra, Hatay’ın tarihi, anavatana katılma süreci, müziğin Hatay’daki yeri ve önemi gibi konularında yer aldığını bildirdi. Yücel, kitabın amacının, Hatay türkülerini gitar repertuvarına ekleyip bu düzenlenmeleri gitar eğitiminde kullanılmasını sağlamak olduğunu ifade etti ve “Günümüz gençlerinin kendi sesimiz ve sözümüz olan türkülerimize, özellikle yerel türkülerimize yabancı yetiştiğinden bu kitabın belki onlar için önemli yeri olacak” mesajını verdi.
Cemal Yücel Kimdir?
1987’de Hatay’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Hatay’da tamamladı. 2008’de başladığı Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalından 2012’de mezun oldu. Erzurum Hınıs Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda müzik öğretmeni olarak atandı. Böylece müzik öğretmenliği kariyeri başlamış oldu.
Ali KÜÇÜK –Stajyer Öğrenci-