Hatay Valiliği açıkladı ama…

Hatay Valiliği açıkladı ama…

Çok Geç Açıkladı!

19 Ocak Çarşamba günü, Hatay genelinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmesi kararının geç açıklanmasına velilerden eleştiri geldi. Salı gece saatlerinde, 23.05’te gelen Valilik açıklaması ardından, öğretmenlerden de velilere mesajlar aynı saatlerde geçildi!

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle, Türkiye genelinde birçok ilde eğitime ara verildi. 52 il ve bazı ilçelerinde eğitime ara verilirken, Hatay da bu listede yer aldı.

İlimizde devam eden kuvvetli yağışlar dolayısıyla, 19 Ocak Çarşamba günü Hatay genelinde eğitim-öğretime bir 1 gün süre ile ara verilmesiyle ilgili karar, Hatay Valiliği tarafından, sosyal medya üzerinden, Salı gecesi 23.05’ye paylaşıldı. Açıklamada, “Hamile ve engelli kamu kurumu personellerimiz de idari izinli sayılacaktır” denilirken, sürecin bu şekilde açıklanmasına bazı anne ve babalardan tepki geldi.

Kararın, daha erken saatlerde açıklanması ve duyurulma yollarının da çeşitlendirilmesinin gerektiğine işaret edilirken, “Herkesin akıllı telefonu ya da interneti olmayabilir. Bir çok veliye, öğretmenleri tarafından dahil edildikleri whatsapp grupları üzerinden uyarı geldi” eleştirisinde bulundular.

Tamer Yazar