Hatay Valisi Rahmi Doğan…

Hatay Valisi Rahmi Doğan…

En Genç ve En Yaşlıyı Kabul Etti

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya ilçesinde yaşayan 98 yaşındaki Mehmet Şükrü Vural ve Ailesini makamında ağırladı. Vali Doğan, bu görüşmenin bir gün öncesinde, Antakya’da Bahçeşehir Koleji öğrencisi bir grubu makamında kabul edip, bir süre görüştü.

7 Aralık Çarşamba günü saat 11.00’de, Antakya’nın en yaşlı simalarından, 98 yaşındaki Mehmet Şükrü Vural’ı makamında kabul eden Vali Rahmi Doğan, “Yaşamları boyunca edindikleri bilgi ve tecrübeyle bizlere önderlik etmekte olan, deneyimlerinden faydalandığımız, geçmişten bugüne köprü vazifesi gören, milli ve manevi değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasını sağlayan büyüklerimize her zaman minnettarız. Devletimiz, büyüklerimiz için tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. Her zaman büyüklerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Büyüklerimize sağlık ve afiyet içerisinde hayırlı uzun ömürler diliyorum” dedi.

98 yaşında, Valilik merdivenlerini çıkarak makama geçen M.Şükrü Vural da nazik kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür etti.

-BİR GÜN ÖNCE GENÇLER-

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Çarşamba günü, 98 yaşındaki yaşlıyı makamında kabul ederken, bir gün öncesinde de Antakya Bahçeşehir Koleji öğrencisi, 17-18 yaşındaki gençleri makamında ağırladı.

Vali Doğan, gençleri kabulünde, “Bilgi çağı olarak nitelendirilen çağımızda, geleceğimizin teminatı siz gençlerimize önemli görevler düşmekte. Bu doğrultuda, Türkiye Cumhuriyeti devletini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için değerli öğretmenlerinizin ışığında çok çalışmalı ve gayret göstermelisiniz. Sizlerin nezdinde tüm öğrencilerimize eğitim-öğretim hayatlarında başarı diliyorum” dedi. -Haber/Mutlu Yanık-