Hatay’a 1 Birincilik, 2 İkincilik ve 1 Üçüncülük…

Hatay’a 1 Birincilik,  2 İkincilik ve  1 Üçüncülük…

Türkiye’de 52 lisenin katıldığı TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması sonuçlandı

2021 yılı TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Adana Bölge Değerlendirmesi açıklandı.

İlimiz adına yapılan başvurular neticesinde, ilimiz okulları bir birincilik, bir ikincilik ile bir üçüncülük dereceleri elde etti.
Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Adana’daki bölge yarışmalarıyla ilgili sonuçlara yönelik açıklaması şöyle:
“Hatay İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi’nden, Danışman öğretmenliğini Cahit Güneş’in yaptığı, Enis Erem Kıymacı ve Abdurrahman Özgen öğrencilerimiz, ‘İstiklal Sayı Dizisi ve Genelleştirilmiş Algoritma Uygulamaları’ Projeleri ile Matematik alanında birincilik almıştır.
Hatay Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Ayşe Ece Odabaşı, Mustafa Kemal Kalkan Öğretmenimizin danışmanlığında hazırladığı ‘Değer İçinde Değer 5000 Yıllık Sporumuz Aba Güreşi İçerisinde Yer Alan Manevi Değerlerimizin İncelenmesi’ Projesi ile Değerler Eğitimi alanında ikincilik kazanırken, Tarih alanında ‘Medeniyetler Beşiği Hatay’ın Tarihi ve Kültürel Mirasına Sahip Çıkıyorum Antakya Lahdi Örneği’ isimli Projeleri ile Hatay Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Ayşe Ece Harputlu, Beyza Bayırlı, Ayşe Cemre Çerko, Gülay Sağıroğlu Öğretmenimizin danışmanlığında İlimize ikincilik getirmişlerdir.
Hatay Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerimiz Mert İnan, Mehmet Sahaf Bayrakçı, Danışman Öğretmen Vahit Hüyük rehberliğinde, Teknolojik Tasarım alanında ‘(A.Y.S) Acil Orman Yangın Söndürme ve Görüntüleme İnsansız Hava Aracı’ isimli projeleri ile üçüncülük elde etmişlerdir.
İlimiz adına başvuruda bulunan, derece elde eden tüm öğretmen ve öğrencilerimize, emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.” -Cemil Yıldız-