Hatay’a tayini çıktı

Hatay’a tayini çıktı

Sur Ayağa Kalktı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kadın Emniyet Müdürü Asuman Karacık’ın Hatay’a tayininin durdurulması için ilçede imza kampanyası başlatıldı. Sur esnafı, tayinin iptali için 1267 imza verdi.
Diyarbakır ili Sur İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık’ın İçişleri Bakanlığı kararnamesi kapsamında ilimiz Hatay Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bir göreve atanması üzerine, ilçe halkı bu atamanın durdurulması için imza kampanyası başlattı.
Asuman Karacık, 2017 yılının Ocak ayında, terör örgütü PKK mensuplarınca oluşturulan hendek ve barikatların ortadan kaldırılması operasyonundan sonra merkez Sur ilçesine Emniyet Müdürü olarak atandı.
Karacık’ın Sur’daki yaklaşık 1,5 yıllık görevinden sonra Hatay’a tayini çıktı. Tayini duyan Sur esnafı, Karacık’ın ilçeden ayrılmaması için imza kampanyası başlattı.
Kadın olmasının, her kapıyı çalmasında ve her türlü sorunun anlatılmasında kendisi için büyük avantaj olduğunu kaydeden Sur İlçe Emniyet Müdürü Karacık, “Her evin kapısını çalmaya ve dertlerini dinlemeye çalıştık. Çözümler bulmaya çalıştık. Karakolun yanından geçmeye korkan insanlara devleti sevdirdik, devletin şefkatli yüzünü göstermeye çalıştık. Bakanlığımız ve büyüklerimiz nerede uygun görünse aynı şekilde görevimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
Sur ilçesi esnafı 1267 imza verirken, vatandaşların görüşleri de şöyle:
“Emniyet Müdürümüzü çok seviyoruz. Görev süresi boyunca ilçemize çok büyük katkıları oldu. Tayin haberi bizi çok üzdü. Biz esnaf olarak, halk olarak burada kalmasını istiyoruz. Asuman Hanım giderse, biz kepenk kapatacağız. Minibüsler de bir saat boyunca kontak kapatacak. Kendisini ikinci Ali Gaffar Okkan olarak görüyoruz. Asuman Hanımın burada kalmasını istiyoruz.” -Cemil Yıldız-