Hatay’da 11. Özel Hastane

Hatay’da 11. Özel Hastane

Reyhanlı Özel Sevgi Hastanesi Hizmete Girdi
Reyhanlı ilçesinde oluşturulan Özel Sevgi Hastanesi’nin açılışı yapıldı. Hizmete giren Reyhanlı Özel Sevgi Hastanesi, Hatay’daki özel yataklı tedavi kurumlarının 11.sini oluşturuyor.
Açılış 4 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’te gerçekleşti. Törene, Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Turgay Aras, Reyhanlı Kaymakamı Tuncay Dursun, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Özel Sevgi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Altunlu, açılış konuşmasında, inşa süreci ile sonrasında ortaya çıkan tesisin, fiziki ve sağlıksal boyutuyla ilgili bilgi verdi.

Daha sonra kürsüye gelen Vali Erdal Ata ise böylesine güzel bir hastanenin açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade ederek sözlerine başladı. Hastanenin Reyhanlı’mıza, ilimize ve bu bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ettiğini belirten Vali Ata, “Reyhanlı’ya ilk ziyaretimde binayı dıştan gördüm. Sorduğumda, hastane olduğunu söylediler. Açılışı bugüne kısmet oldu. Böyle bir hastanenin bir gün dahi hizmetten mahrum kalmasını ülkemiz için bir kayıp olarak görüyorum. Bu zamana kadar bir hayli zaman kaybetmişler. İnşallah bundan sonra en iyi şekilde bölge halkına hizmet etmeye çalışacaklar” dedi.
Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi ise konuşmasında şunları söyledi: “Birçok ilçemizde özel hastane varken, maalesef Reyhanlı ilçemizde yatırımcı bulamamıştık. Daha sonra Sağlık Bakanlığı’nın ortaya koyduğu kriterler nedeniyle de özel hastaneyi Reyhanlı ilçemize kazandıramamıştık. Ama Allah’a hamdolsun, milletini seven yatırımcı kardeşlerimiz elini taşın altına koydular ve bu güzel hastaneyi Reyhanlı ilçemize kazandırdılar. Bu sebeple kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu güzel ülkemizi yönetme yetkisini ele aldıktan sonra birçok alanda ülkemize çağ atlattık. Özellikle eğitim ve sağlık alanında her zaman ezber bozan hizmetler ortaya koyduk. İnşallah bu güzel hizmetlerimizin devamı gelecektir.”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven ve Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin konuşmalarının ardından, Hatay Valisi Erdal Ata ve protokol üyeleri hep birlikte açılış kurdelesini kestiler. Açılış ardından törene katılanların hastaneyi gezmesinin ardından, konuklara kokteyl ikramında bulunuldu.
-Mehmet Özgün-