Hatay’da 22 Vaka, Ölüm Yok!

Hatay’da 22 Vaka,  Ölüm Yok!

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 Yetkilendirilmiş Tanı Laboratuar sayısını 73’e çıkardı. Ancak HATAY yine yok! Hatay’da Covid-19 Test KİT’leri, Adana’ya gönderilmek zorunda kalınıyor.

-Kırıkhan’da 6 mahalle karantinaya alındı

İlimiz Hatay’da, bugüne kadar 22 koronavirüs vakası görülürken, ölüm olayı yaşanmayan 42 il arasındayız. Bakanlık, Türkiye’de Covid-19’la mücadele kapsamında, illerde Psikososyal Destek Hatları oluşturdu. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde; Batman, Şırnak, Ardahan Şanlıurfa, Muğla ve Balıkesir gibi illerde dahi 5’er, 7’şer, 8’er adet kurulan bu birim, Hatay’da ise nedense oluşturulmadı.
Hatay Devlet Hastanesi, normal poliklinik başvurularına kapılarını kapadı. Başhekimlik duyurusunda, “Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, hastanemizde ACİL vakalar haricinde MHRS randevusuz hasta bakılmayacağını bilgilerinize sunarız” denildi.
Bu arada, Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, koronavirüs hastalarının tedavi edildiği yoğun bakım servisi doktorlarıyla, mevcut durum ve geleceğe yönelik bir toplantı gerçekleştirdi. -Cemil Yıldız-