Hatay’da 228 Göçmen Yakalandı

Hatay’da 228 Göçmen Yakalandı

Yurda kaçak geçirilen 228 kişi, saklandıkları 4 organizatörün evlerinde yakalandı.

İlimiz Antakya ilçesinde, yurda kaçak yollarla geçtikleri belirlenen 228 Suriyeli, 4 insan kaçakçısının evlerinde yapılan aramada yakalandı. Yakalanan 228 göçmen içinde kadınlar ve çocuklar da bulunuyor. Yapılan açıklamada, yasa dışı yollarla yurda giren 228 yabancı uyruklu şahsın yakalandığı kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, Hatay İl Jandarma Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma sonucunda, Antakya/Bohşin  ve Apaydın Mahallelerinde, ülkeye yasadışı giriş yapan düzensiz göçmenlerin saklandığı bilgisi alınması üzerine, konuyla ilgili Antakya İlçe Jandarma Dedektifleri JASAT ve Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 23 Kasım 2021 tarihinde icra edilen faaliyet sonucunda, Bohşin Mahallesi’nde ikamet eden organizatör C.B.Y. ile Apaydın Mahallesi’nde ikamet eden organizatörler  S.Y., A.S. ve A.Ç. isimli şahısların evinde yapılan arama sonucunda, Suriye uyruklu 228 şahıs ile 4 organizatör yakalanarak gözaltına alındı.

Adli işlemlerin tamamlanmasını müteakip, yabancı uyruklu şahısların sınır dışı edilmek üzere Hatay İl Göç İdaresi ekiplerine teslim edileceği, 4 organizatörün ise adli makama sevk edileceği duyuruldu.

-Cemil Yıldız-