Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’da 30 kişi kurban kesiminde yaralandı

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, Kurban Bayramı denetimleri kapsamında il genelinde belirlenen kesim yerlerinde hijyen kontrolleri gerçekleştirdi. Ancak bayramın geleneksel tablosu değişmedi! Bayramım ilk gününde, Hatay’da, kurban kesimi sırasında 30 kişi yaralandı.

Kurban Bayramı’nın ilk gününde, ilimiz Hatay’da kurban kesimi sırasında 30 kişi yaralandı. Türkiye genelinde ise bayramın ilk gününde kesim sırasında yaralanan 5 bin 825 kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu.
Kurban Bayramı’nın ilk günü bayram namazını kılan vatandaşlar, kurbanlıklarını kesmek için belediyeler tarafından kurulan kesim yerlerine gitti. Vatandaşlar, günler öncesinden aldıkları küçük ve büyükbaş hayvanlarını gösterilen bu alanlarda kesti. Bazı kişiler ise kesim işlemini evlerinin bahçelerinde, kapılarının önlerindeki sokakta yaptı.
Kesim sırasında istenmeyen görüntüler de ortaya çıktı. Bazı ailelerin yanında getirdikleri çocuklar, hayvanların kesimini korkulu gözlerle izledi.  -Duygu Ertaş-