Hatay’da 4 Tutuklama

Hatay’da 4 Tutuklama
Afrika’nın batısında, Atlas Okyanusu ile kıyısı olan GİNE açıklarındaki bir Türk gemisinde ele geçirilen 528 Kg KOKAİN ile ilgili olarak, gemide, İstanbul, Mersin ve Hatay’da toplam 10 kişi yakalandı, Hatay-Samandağ’da yakalanan 5 kişiden 4’ü tutuklandı.

Ele geçirilen KOKAİN, 528 Kg! Piyasada 1 gram KOKAİN, 100 Dolar!

Afrika kıtasının batısında yer alan Atlas Okyanusu ile kıyısı bulunan Gine Cumhuriyeti açıklarında yol alan bir Türk gemisinde ele geçirilen 528 Kg kokain ile ilgili operasyonların ilimiz Hatay ayağında yakalanan 5 kişiden 4’ü tutuklandı. Samandağ’da yakalanan ve Samandağ Adliyesi’ne çıkartılan 5 şüpheliden 4’ü tutuklanarak cezaevine konuldu.

Resmi makamlar, gelişmeyle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Resmi açıklama şöyle:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Dairemiz ve İstihbarat Başkanlığımız koordinesinde, Hatay Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Narkotik Şube Müdürlüklerimiz ile Mersin ve İstanbul Narkotik Şube Müdürlüklerimizin müşterek çalışmaları neticesinde, Gine ülkesi 80 mil açığında, White Angel isimli gemide 528 kg kokain ele geçirilmiştir. Aralarında, uyuşturucu sevkiyatını organize eden ve kasten adam öldürmek suçundan 29 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan bir şahsın da bulunduğu gemide 5, Mersin’de 2, İstanbul’da 1 ve Samandağ’da 2 olmak üzere, toplam 10 kişi gözaltına alınmıştır.

İkametlerde yapılan aramalarda;

-Çok sayıda dijital materyal,

-5.450.000 sahte dolar,

-4 adet levha ve 2 adet külçe şeklinde sahte altın ele geçirilmiştir.

9 Şubat Çarşamba günü, olayla ilgili Samandağ’da adli makamlarına sevk edilen 5 kişiden 4’ü tutuklanmış, 1 kişi ise serbest kalmıştır.”

-Cemil Yıldız-