Hatay’da 449.000 öğrenci karne aldı

Hatay’da 449.000 öğrenci karne aldı

Geçtiğimiz Cuma günü eğitim-öğretim yılı ilk yarısı sona ererken, Hatay ili genelindeki okul öncesi, ilkokul ortaokul ile liselerde okuyan toplam 449.000 öğrencinin karne aldığı açıklandı.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, karne dağıtım törenine katıldığı Defne-Sümerler Cemil Şükür Çolakoğlu İlkokulu’nda yaptığı açıklamada, “Bugün, ilimizde 449 bin öğrencimiz karnelerini alıyor. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin büyük gayretleriyle, sağlıkla, huzurla başarılı bir dönem geçirdik. Bu yarıyıl tatilinde öğrencilerimizden, aileleriyle birlikte daha çok vakit geçirmelerini istiyoruz. Bütün Türkiye’de, öğrencilerimize, karneleriyle birlikte bir de kitap veriyoruz. Tatillerini okuyarak değerlendirmelerini istiyoruz. İki hafta sonra inşallah tekrar birlikte olacağız. Emek veren bütün velilerimize, tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, herkese sağlıklı, mutlu tatiller diliyorum” dedi.

Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulu’ndaki törene Vali Yardımcısı Harun Kaya, Defne Kaymakamı Kadir Okatan, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan ve İl Şube Müdürü Mahmut Sabah katıldı. -Mutlu Yanık-