Hatay’da 641 okulda 85.035 öğrenci

Hatay’da 641 okulda 85.035 öğrenci

Yüz yüze eğitim başladı

Milli Eğitim Bakanlığı kararıyla, dünden itibaren kırsaldaki okullarda yüz yüze eğitim başladı. İlimizin 15 ilçesindeki kırsal okullarında toplam 85 bin 35 öğrenci ile yüz yüze eğitim dün başladı. Ziller çaldı, öğrenciler pandemi kuralları ışığında okullarına geldi sınıflara girdi ve derslerine başladı. Hatay’da, dünden itibaren toplam 641 okulda yüz yüze eğitime başlandığı kaydedildi.
Bu arada, en yakın ilçelerimizden Defne’de, İlçe Milli Eğitim Müdürü, kırsaldaki okulları gezdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ın dünkü okul gezilerinde ilk durağı, Yeniçağ Mahallesi İlkokulu oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Şube Müdürü Mehmet Sarıyıldız ile birlikte, okullarda yüz yüze eğitimin başlaması dolayısıyla, Yeniçağ İlkokulu ve Yeniçağ Ortaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaret esnasında, okulların genel durumu ve ihtiyaçları ile ilgili Okul Müdürlerinden bilgi alan Gülistan, yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerle ve öğretmenlerle de sohbet edip, salgın konusunda gerekli uyarılarda bulundu, idarecilere, öğretmenlere ve öğrencilere başarı diledi.
Bu arada, dünden itibaren Hatay’daki 641 kırsal okulda başlatılan yüz yüze eğitim öncesi, ateş ölçümlerinin ardından okullara alınan öğrencilere, “sosyal mesafe, maske ve temizlik” kurallarına uymaları konusunda uyarılar yapıldı. Öğrenciler, bayrak töreni ardından sınıflarına girdi. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)