Hatay’da 83 Metrelik Künefe

Hatay’da 83 Metrelik Künefe

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, Hatay’ın anavatana katılışının 83. Yıldönümü dolayısıyla düzenlediği festival etkinlikleri kapsamında 83 metre uzunluğunda künefe imal edildi. Künefe imalatı ile ikramı etkinliği, bu yıl EXPO alanına taşındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile eşi Nazan Savaş, Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ile İsmet Tokdemir, şiresini elleriyle döktükleri peynirli künefeden vatandaşlara ikramda bulundular. Perşembe günü EXPO alanında katılımcılarla paylaşılan 83 metrelik peynirli künefe imalatında kullanılan malzemeler şunlar:

-800 kg Künefe, -600 kg Peynir, -400 Kg Tereyağı, -400 kg Şeker, -50 kg Antepfıstığı.

YORUMLAR OLUMLU

Perşembe akşamı gerçekleşen peynirli künefe imalatı ve ikramı sırasında, geçmiş yıllarda yaşanan izdihamdan endişe edenler, bu kez etkinlik yerinin kentten uzak kalması nedeniyle ortaya çıkan ulaşım sorunu ve alınan önlemler nedeniyle şok yaşamadı.

İşte o yorumlardan bazıları:

Fatih Özdemir: Eline sağlık Başkanım.

Hasan Kabakulak: Emeğinize sağlık Sayın Başkanım.

Semih Karayazgan: Hayırlı olsun Başkanım, seninle gurur duyuyoruz, Allah yolunu açık etsin inşallah.

Ayşe Teyze: Emeğine sağlık, efsane süper Başkanım. Hatay halkı seninle gurur duyuyor. Seni seviyoruz. “Adamın hası” diye yazılır, “Sayın Doçent Doktor Lütfu Savaş” diye okunur! Yine harikalar yaşattın Hatay halkına. Mutlu bir gündü. Hayırlı ve uğurlu olsun inşallah.

Ahmet Karamurtlu: Hatay ilimizin, düşman işgalinden kurtuluşu ve anavatanımıza katılış yıldönümü kutlu olsun. Başta, “Hatay benim şahsi meselemdir” diyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu vatanın her karışı kanlarıyla sulanmış silah arkadaşları ve tüm Şehitlerimizi, rahmetle ve saygıyla anıyorum, en içten şükranlarımı sunuyorum. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşallah.

T.C. Mehmet Dokur: Hatay seninle güzel, Sayın Başkanım. Yaptığınız bu etkinlikleri Hatay halkı adına çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Sayın Başkanım, yolun yolumuzdur.

Meryem Göztepe: Adamsın adam…

Süleyman Özbek: Hayırlı olsun başkanım.

Yusuf Aracı: Emeğine sağlık, efsane başkanım. Hatay, seninle gurur duyuyor.

Daviye Güzel: Herkese afiyet olsun.

Zekeriya Bakırcı: Emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık başkanım, selamlar olsun.

Abuna Mihail Papas: Üstün başarılar dilerim, Saygıdeğer Başkanım.

Dursun Türker: Sevgili Başkan, bizleri unutmayınız.

Nihat Batıray: Reyhanlı yolları yok, gitmeye! Reyhanlı suları yok, içmeye!

-Haber/Cemil Yıldız-