“HATAY’DA BÜYÜK BİR HAYAT DERSİ VAR”

“HATAY’DA BÜYÜK BİR HAYAT DERSİ VAR”

100 Günü Aşkın Süredir Antakya’da Yardım Çalışmalarına Katılan İş İnsanı Erdem Tavukçuoğlu Deprem Yaralarını Sarmak İçin Seferber Oldu.

İstanbullu İş insanı Erdem Tavukçuoğlu , depremin ilk günlerinde Hatay’a gelen ve tüm imkanlarını bölgeye seferber eden bir iş insanı olarak takdiri hak ediyor.

Antakya Odabaşı’nda kurduğu Aşhane adlı işletmesiyle günde 1500 kişiye ücretsiz yemek çıkartmaktadır. Aşhane adlı işletmenin çalışanları depremzedelerden oluşmaktadır. Bu çalışma ile orada ki insanlara gelir modeli sağlanmaktadır. Ayrıca kurduğu tesis içerisinde ücretsiz kahve dükkanı, ücretsiz çocuk kuaförü ve Puduhepa Kütüphane&Atölyesi bulunmaktadır.

Gelenlerin ilgisini çeken Puduhepa Kütüphane&Atölyesi’nde ise Erdem Tavukçuoğlu’nun eşi Renan Tan Tavukçuoğlu kendisinin ürettiği “ bez bebek “ projesinden gelen gelir ile kız çocuklarını okutuyor.

Atölye kapsamında Cumhuriyetin 100. yılına özel çıkarılan “ Halide Edip Adıvar “ bebeği deprem bölgesinde yaşayan kadınlar tarafından üretilmektedir. Bu üretim sayesinde depremi yaşayan kadınlar kendilerine gelir modeli sağlamaktadır.

Erdem Tavukçuoğlu Odabaşı Mahallesinde kurduğu yerleşkenin bugüne sağlıklı bir şekilde gelmesinde Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın önemli katkısı olduğunu Aşevi ve diğer komplekslerin oluşumunda alt yapı hizmetlerinin Antakya Belediye tarafından sağlandığını ifade ederek teşekkür etti.

Erdem Tavukçuoğlu’na neden bir Hatay’lı olmamanıza rağmen Hatay’da yaşayıp yardım çalışmalarını yapıyorsunuz? Diye sorduğumuzda “burada yaşanan deprem büyük bir acı ve trajedidir. Ben Hatay’da büyük bir yaşam dersi olduğuna inanıyorum bence herkes gelip burayı şimdi görmeli ve buradan çok önemli hayat dersleri çıkartması gerekiyor” dedi.