Hatay’da ilk kez:

Hatay’da ilk kez:

Gemi adamları yetişiyor

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi ve İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin işbirliğiyle ‘Gemi Adamları Yetiştirme Kursları’ açılışı yapıldı.
Proje’nin açılış töreni, İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Törene; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Liman Başkanı Hüseyin Demir, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu, Meclis Başkanı Adnan Yener, Yönetim Kurulu üyeleri, Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatin Rüştü Uygur, öğretmenler ve kursiyerler katıldı. Açılış toplantısında, 23 Ocak 2019 da başlayacak olan Gemi Adamları Yetiştirme Kurslarının Hatay’da ilk defa açabilmenin haklı gururu yaşandı. Okul Müdürü Fatin Rüştü Uygur, törende şunları söyledi:
“Gemi Adamları Yetiştirme Kurslarını, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi işbirliği ile vereceğiz. Bu işbirliğinin bölgemize işgücü olarak katkı sağlayacağını inanıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”
İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu da konuşmasında, “Amacımız, deniz eğitim konusunda güzel konulara vesile olmak, üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve okulumuza bir katkıda bulunmak. Tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Projemiz herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Konuşmalarının ardından, okul müdürü ve öğretmenleri tarafından, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve katılımcılara denizcilik hakkında bilgi verilirken, kursiyerlerin ders göreceği sınıflar da gezdirildi.
-Cemil Yıldız-