Hatay’da ilk

Hatay’da ilk

Okul bahçesinde uygulama mescidi!
Açılış, protokolün de katılımıyla yapıldı, Namaz kılındı…

Altınözü ilçesinde bir ortaokulun bahçesinde “Uygulama Mescidi” oluşturuldu ve açılışı da resmi törenle gerçekleştirildi. Törene; İlçe Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere, diğer yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.
Altınözü Yarseli İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde “Kutlu Doğum Haftası” kutlaması töreni, okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitlere dua ile başladı. İlçe vaizi İbrahim Sancar, günün anlam ve önemine ait misafirlere bir konuşma yaptı. Okul genç sesler ilahi grubu ve hadis orotoryosu ardından, okul semazen ekibi tarafından misafirlere sunum yapıldı. Okul bahçesine de, gelen misafirler tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle sembolik gül dikimi yapıldı.
Öğle ezanı ardından, Hatay’da ortaokul bazında ilk olma özelliği taşıyan ‘bahçedeki uygulama mescidi’nin açılışı, Altınözü Müftüsü Mustafa Atilla’nın dualarıyla yetkililer tarafından gerçekleştirildi. Ardından da namaz kılındı. Bu arada Ensar Vakfı ile Beyza Piliç katkılarıyla da konuklara ve öğrencilere pilav ikramı yapıldı. -Cemil Yıldız-

(Visited 2 times, 2 visits today)