Hatay’da iş ve hukuk dünyası buluşması mesajı:

Hatay’da iş ve hukuk dünyası buluşması mesajı:

Hukukun Üstünlüğü Mutlaka…

Daha İyi Yargı Derneği’nin hazırladığı “A’dan Z’ye Türk Yargı Reformu” konulu konferansta, Hatay’da iş ve hukuk dünyası buluştu. Konferansta, her ne suretle olursa olsun, hukukun üstünlüğünün sağlanması gerekliliğine vurgu yapıldı.

Ekonomi ve hukuk dünyası, “A’dan Z’ye Türk Yargı Reformu” için 7. kez; TÜRKONFED, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED), Hatay Barosu, Arsuz İş İnsanları Derneği (ARİAD), Hatay Genç İş İnsanları Derneği (HAGİAD), Hatay Kadın Girişimciler Derneği (Hatay KAGİD), İskenderun SİAD ve Osmaniye SİAD’ın desteğiyle, 3 Haziran Cuma günü Antakya’da buluştu.
Hatay Expo Konferans Salonu’ndaki buluşmada; Daha İyi Yargı Derneği Genel Sekreteri Tuğçe Özbilen, Hataylı İş İnsanı, Daha İyi Yargı Derneği Yönetim Kurulu üyesi Faruk Ekinci ve Antakya TSO Başkanı Hikmet Çinçin’in açılış konuşmalarının ardından, Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ’ın yönettiği panelde, DASİFED Başkanı Gülay Gül ile Hatay Barosu Başkanı Av. Cihat Açıkalın, iş dünyasının hukuktan beklentilerini değerlendirdi.
Panelin ardından, Daha İyi Yargı Derneği Başkanı Av. Mehmet Gün, “Ulusal güven ve refah için A’dan Z’ye Türk Yargı Reformu”nu anlattı. -Cemil Yıldız-