Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’da kore kültür günü

Kore Kültür Merkezi, Kore

Kore Kültür Merkezi, Kore Savaşı’nın 74. Yıl Dönümü’nü Hatay’da Kore-Türkiye Dostluk Kenti’nde düzenlediği özel bir etkinlikle kutladı. Hatay Valiliği ve AFAD iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinliğe binin üzerinde depremzede katıldı.

 

Etkinlikte, Kore’nin geleneksel kültürünü yansıtan yelpaze dansı ve popüler K-pop dans gösterileri sergilendi. Ayrıca, katılımcılara Kore mutfağının lezzetleri arasında yer alan kraliyet tteokbokkisi ve tavuk popcorn ikram edildi.

Hatay Vali Yardımcısı Doğkan Mızrak, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Kore’nin, Türkiye’ye verdiği destek ve dayanışmayı unutmaması ve bugün depremzede vatandaşlarımıza moral vermesi için teşekkür ederim,” dedi.

 

Katılımcılardan Elif Gaye Dinçel ise etkinlik hakkında şunları söyledi: “Bugünkü etkinlikte gördüğüm Kore geleneksel yelpaze dansı çok etkileyiciydi. Bu etkinlik sayesinde Kore kültürü hakkında daha fazla bilgi edindim.”

 

Kore Kültür Merkezi Genel Müdürü Jeon Seungchul ise gelecekle ilgili umutlarını dile getirdi: “Gelecekte Kore ve Türkiye’nin kültür-sanat yoluyla iletişim ve iş birliğini daha da güçlendirerek yakın bir dostluk kurmasını diliyorum.” – Meriç Demiray-