Hatay’da kovid dalgası

Hatay’da kovid dalgası

-Son 48 saatte 2 ölüm, yüzlerce pozitif test…

-Arsuz’da Burcu Kırılmış, Reyhanlı’da Mahmut Dolgun KOVİD’den yaşamını yitirirken, yüzlerce kişinin PCR testi pozitif çıkıyor. Bunlar arasında Milletvekili HÜSEYİN YAYMAN ile Altınözü Belediye Başkanı RIFAT SARI da var.

Koronavirüs dalgası yeniden etkisini göstermeye başladı. İlimiz Hatay’da son 48 saatte, iki genç koronavirüse yakalandı ve hayatlarını kaybetti.
Arsuz’da Burcu Kırılmış adlı genç kadın, doğum yapmasına 1 ay kala yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken, ameliyatla alınabilen bebeği de yaşam mücadelesinde. Dün de Reyhanlı’da Mahmut Dolgun adlı bir başka genç, koronavirüse yakalandı ve kurtarılamayarak öldü.
Resmi verilere göre, Hatay’da her gün 400’e yakın PCR testi pozitif çıkıyor. Haftada 2600 civarında pozitif vaka yaşanan ilimiz Hatay’da, bir ayda yaklaşık 11.000 kişinin testi de pozitif olarak sonuçlanıyor. Bu arada koronavirüse yakalananlar arasında, Hatay’ın siyaset arenasındaki iki önemli ismi de var. Milletvekili Hüseyin Yayman ile Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, koronavirüse yakalanan, kentin tanıdığı önemli siyasetçilerden. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)