Hatay’da Öğretmen Sendikalarında

Hatay’da Öğretmen Sendikalarında


Yetkili Yine Eğitim Bir Sen…

Hatay’da görev yapan yaklaşık 22 bin civarındaki öğretmenin bağlı olduğu kamu sendikaları içinde, Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir Sen, yeniden Hatay’da yetkili sendika olmayı başardı. Eğitim Bir Sen, Hatay genelinde 7908 üyesiyle, eğitimde en fazla üyesi olan sendika oldu ve 8.defa yetki aldı. Eğitim Bir Sen, Hatay’daki 15 ilçenin 10’unda yetki aldı.
Hatay’da, öğretmen sendikaları ile ilgili üye verileri şöyle:
Eğitim Bir Sen: 7908 Üye
Türk Eğitim Sen: 6970 Üye
Eğitim Sen: 3069 Üye
Eğitim İş: 2117 Üye
TÖB-Sen: 259 Üye
TEÇ-Sen: 176 Üye
İrili ufaklı diğer sendikalar da az sayıda üyeye sahip durumdalar. Hatay’da yetkili sendika olan Eğitim Bir Sen’in İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar, şu yorumu paylaştı:
“Hatay’da yetkide, 8. yılımız. Tüm dünyada yaşanan koronavirüs ve akabinde gelen ekonomik krizin, ülkemizde de sıkıntılara yol açtığı bir gerçektir. Bütün bu sıkıntılar içerisinde, Hatay’da eğitim çalışanları, teşkilatının yanında olmuş, 8. defa arka arkaya Eğitim Bir Sen sendikamızı yetkili sendika yaparak, desteğini devam ettirmiştir.
Eğitim Bir Sen, Hatay il gene-linde en yakın sendikaya 933 fark atmış, Antakya, İskenderun, Dörtyol Kırıkhan, Reyhanlı, Erzin, Payas, Yayladağı, Belen ve Kumlu’da (10 ilçede) yetkili, Samandağ, Arsuz, Altınözü ve Hassa ilçelerimizde ikinci olarak yetkili olmasa da etkili sendikacılık yapmanın gururunu bizlere yaşamıştır.
Bize, bu gururu yaşatan Şube Yönetim Kurulu üyelerimize, ilçe temsilcilerimize ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerimize, okul temsilcilerimize, Kadınlar Komisyonu Başkanına ve Yönetim Kurulu üyelerine, tüm baskı ve ayak oyunlarına rağmen yanımızda dimdik duran vefalı üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz.”