Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’da Orman Benim: Fidanlar toprağa kök salıyor

Hatay’da “Orman Benim” Kampanyası

Hatay’da “Orman Benim” Kampanyası Kapsamında Fidan Dikimi Gerçekleştirildi. Hatay’ın Arsuz ilçesinde, Türkiye genelinde orman yangınlarının önlenmesi ve yangın sayılarının azaltılması amacıyla düzenlenen “Orman Benim” kampanyası kapsamında bir etkinlik gerçekleştirildi. Karahüseyinli mevkisinde toplanan vatandaşlar, çevre temizliği ve fidan dikimi için bir araya geldi. Etkinlikte toplanan katılımcılar, öncelikle çevre temizliği çalışmalarına başladılar. Yangına yol açabilecek çalıları budayarak çevreyi temizlediler. Ardından fidan dikimi için hazırlanan alanlara geçildi ve vatandaşlar tarafından toprakla buluşturulacak fidanlar belirlendi.

Fidan dikimine katılan vatandaşlardan biri olan 28 yaşındaki Şeyma Ayşe Kaya, Orman Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Orman Benim” projesi kapsamında fidan dikiminin önemine vurgu yaparak, kendisinin de her diktiği fidana bir hatıra bıraktığını belirtti. Kaya, diktiği fidana bilekliğini hatıra olarak bıraktığını ifade etti.

Etkinliğe İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demir Yürek, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, İskenderun Orman İşletme Müdürü Abubekir Yaylagül ve öğrencilerin de katılım sağladığı bildirildi.

(Yusuf Cemil Karaçay)