Hatay’da sağlık teşkilatlarının en tepesindeki 2 ismi

Hatay’da sağlık teşkilatlarının en tepesindeki 2 ismi

Tesadüfen Buluştu…

İlimizde, sağlık teşkilatının kurumsal olarak tepesindeki en üst ismi ile örgütsel anlamdaki kuruluşunun yine en üst ismi, hafta içinde tesadüfen bir araya geldi. Tesadüfi buluşma, Reyhanlı’da bir aile sağlık merkezinde gerçekleşti.
Edinilen bilgiye göre, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Reyhanlı inceleme gezisi kapsamında, Reyhanlı 70. Yıl Aile Sağlık Merkezi ziyaretinde, Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Sadık Nazik ile karşılaştı. İkili, bir süre görüştü. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nden, buluşma ile ilgili şu paylaşım yapıldı:
“İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Hambolat, Reyhanlı 70.Yıl Aile Sağlığı Merkezi’ne (ASM) gerçekleştirdiği ziyaretinde, koruyucu sağlık hizmetleri ve aşı uygulamaları hakkında değerlendirme ve fikir alışverişinde bulundu.
Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Süleyman Balakan, İl Müdürümüze refakat ettiler. Hatay İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hambolat, ziyareti esnasında karşılaştığı Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Sadık Nazik ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir sohbet de gerçekleştirdi.” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)