Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’da toplu taşıma çok kalabalık…

Ne maske var ne

Ne maske var ne de başka bir önlem!

Sağlık Bakanlığı’nın haftalık Kovid-19 verilerine göre, 18-24 Temmuz’da 365 bin 424 kişinin testi pozitif çıktı, 157 kişi hayatını kaybetti. Antakya ve diğer ilçelerdeki duruma dair kimse bir şey bilmiyor ama…

“Korkuyorum. Kimse maske takmıyor, ama Ankara’dakiler her hafta artan vakaları sessiz sakin açıklamaya devam ediyor. Ama ne maske uyarısı yapılıyor, resmi olarak, ne de denetim var! Halk otobüslerinden köy minibüslerine, ilçeler arası giden her toplu taşımada insanlar iç içe. Herkes, bir diğerinin nefesini içine çekiyor. Sonra da vakalar artıyor diyoruz! Kendimizle açık açık alay ediyoruz! Bu şartlarda başka ne bekliyoruz ki? Zaten kışa girerken de kapanacağımızı söylüyor herkes. Bunu bile bile kışa yaklaşıyoruz. Sanırım, ‘kapanıyoruz’ dediklerinde de artık yapacak bir şey kalmayacak. Ölen ölmüş olacak, kalan sağlarla da idare edeceğiz.”

Antakya Gazetesi’yle, her gün içinde olduğu toplu taşıma araçlarının durumunu paylaşan bir kamu çalışanı, bitmemiş bir salgını bitmiş gibi yaşayan herkesin, finali belli bir yolculuğa çıkarıldığını söylerken, haksız mı? Antakya’dan Arsuz’a, düzenlenen konserlerde bir araya gelen on binlerce insanın da bu bulaşıcılığı arttırdığını söyleyenler en çok da!

-Haber/Tamer Yazar-