Hatay’da Üst Üste 9 Ameliyat

Hatay’da Üst Üste 9 Ameliyat

Kafasını su motoru kayışına kaptıran ve kafa derisi kopan Suriyeli genç kız, acil olarak Türkiye’ye getirildi.

Suriyeli genç kız sağlığına kavuşurken, “Türkiye’de sağlığıma kavuştum, Türk Doktorlarına teşekkür ederim” dedi.

Adı Ahid Hamdo, yaşı henüz 14. Suriye’nin Halep kentinde yaşıyor. Günlük yaşamda belki dikkatsizlik, belki de iş güvenliğinin olmaması nedeniyle, kafasını su motoru kayışına kaptırdı ve olanlar oldu! Genç kızın kafasındaki saçlar gitti, kafa derisi koptu, inanılmaz bir görüntü oluştu.

Ahid Hamdo adlı genç kız, sokağa çıkamaz oldu. Aynaya baktığında, kendini bir daha görmek istemeyecek kadar istemediği bir görüntü ile karşılaştı. Tek çare, sağlık hizmetlerinde bölgenin en iyi tedavi yapılabilen ülkesi Türkiye’ydi. Nitekim genç kız, Türkiye’ye, Hatay’a getirildi.

Suriye’nin Halep kentinde, saçlarının su motoru kayışına sıkışması sonucu kafa derisi tamamen soyulan genç kız, apar topar Hatay’a getirildi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ard arda toplam 9 ameliyattan geçirildi. Günlerdir Antakya’da tedavi olan Suriyeli genç kız, Ahid Hamdo, 9 ameliyat sonrası eski sağlığına kavuştu.

Suriyeli genç kız, kendisini eski sağlığına kavuşturan Türk doktor ve sağlık personeli ile ilgili şunları söyledi:

“’Çok zor günler geçirdim, ancak hepsi geride kaldı. Türkiye’de sağlığıma kavuştum, çok mutluyum. Türk doktorlarına çok teşekkür ederim.”

-Cemil yıldız-