Hatay’daki alkışın sahipleri…

Hatay’daki alkışın sahipleri…

Ücretsiz yararlanacak

Sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ve kamuya ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Antakya Gazetesi’nin haber sayfaları arasında daha önce yer verdiği bir konu olan, sağlık çalışanlarına ‘toplu taşımanın ücretsiz’ olması gerektiği konusu, Ankara’da çözümlendi. Sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ve kamu ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanmasına ilişkin beklenen Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kamu ve özel sektördeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 31 Mayıs 2020’ye kadar ücretsiz faydalanacak. Ayrıca, sağlık personeli kamuya ait sosyal tesislerden de aynı tarihe kadar ücretsiz yararlanabilecek.
Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile beraber Hatay’daki belediyelerin de bu yönde karar alması bekleniyor. -Tamer Yazar-