Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’daki Cumhur İttifakı

9 madde’de “hassas” Hatay’da

9 madde’de “hassas”

Hatay’da da 31 Mart yerel seçimleri bağlamında ittifak halinde ilerleyen AK Parti ve MHP’nin adayları noktasında dikkat ettiği 9 madde, kent genelindeki seçim çalışmalarına da yansıyor.

AK Parti ve MHP’nin ortak çalışması ile belirlenen adayların Hatay ve diğer kentlerde devam eden seçim çalışmaları, seçim koordinasyon merkezlerine iletilen 9 maddelik bir genelge üzerinden yürütülüyor. Söz konusu genelgede; seçim çalışmalarındaki söylemlerden meydanlarda kullanılacak müziğe, konuşma başlıklarından logolara kadar oldukça detaylı bir çalışma, kentlerdeki parti temsilcilerine ‘yol haritası’ olarak sunuluyor. Dikkati çeken ve öne çıkan uyarılar ise şöyle:
-Cumhur İttifakı adayı gösterilmeyen, AK Parti ve MHP’nin ayrı ayrı aday gösterdiği seçim bölgelerinde belediye başkan adayları ile teşkilat mensupları hiçbir şekilde birbirlerinin aleyhinde konuşma yapmayacak. Adaylar, kendi proje ve çözümlerini kamuoyu ile paylaşacak.
– Ortak programlarda, Cumhur İttifakı şarkıları kullanılacak.
– Aday AK Parti adayı ise “Cumhur İttifakı AK Parti Adayı”, Milliyetçi Hareket Partisi adayı ise “Cumhur İttifakı MHP Adayı” ifadeleri kullanılacak.
-Ortak miting yapılacak yerlerde; Sadece Türk Bayrakları kullanılacak, parti sloganları atılmayacak, konuşmalarda Cumhur İttifakı’na ve Gönüldaşlık’a” vurgu yapılacak ve Cumhur İttifakı müzikleri çalınacak.
-Tamer Yazar-