Hatay’daki okullara 678 öğretmen alınacak

Hatay’daki okullara 678 öğretmen alınacak

Suriyeli çocukların Türk eğitim sistemine entegrasyonu için 2078 öğretmen alınacak

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklenmesi Projesi kapsamında, Geçici Süreli Öğretici ve Rehberlik Danışman Alımı çerçevesinde, ülke genelinde 2078 öğretmen, Hatay ilimizdeki okullarda görevlendirilmek üzere ise 678 öğretmen alımı yapılıyor. Başvurular dün başlarken, 3 Mart Cuma gününe kadar sürecek. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen alımının geçici olduğunu ve “Öğretmen alım duyurusu” niteliğinde olmadığını duyurdu.
Proje kapsamında istihdam edilen ve sözleşme imzalanan Geçici Süreli Türkçe Öğreticiler ile Rehberlik Danışmanları, Bakanlıkça yapılan Öğretmen alımı süreci sonunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında atamaları yapılması durumunda, atama yapıldığı tarih itibariyle sözleşmeleri proje idaresi tarafından feshedilerek Bakanlıkça görevlerine başlayabilecekler. Suriyeli çocukların Türkçe eğitim sistemine entegrasyonu amacıyla alınacağı duyurulan 678 öğretmen, ilimizdeki Suriyeli öğrencilerin öğrenim gördüğü okullarda istihdam edilecek. Başvurular, 27 Şubat-3 Mart 2017 tarihleri arasında yapılabilecek.
Geçici Öğreticilik ve Rehberlik Danışmanlığı için başvuran adaylardan başvurusu kabul edilenler, kontenjan sayısının iki katına kadar sözlü sınava alınacak.
Sözlü sınavda başarılı olan adaylar, ikinci aşama olarak 9 – 12 Mart 2017 tarihleri arasında kurum tercihleri başvurusunda bulunacaklar.
Takvim şöyle:
4 Mart: Mülakat yapılacak illerin açıklanması
6-8 Mart: Mülakat.
9-/12 Mart: Okul tercihleri
13-15 Mart: Yerleştirme sonuçları
20-24 Mart: Göreve başlama.
-Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)