Hatay’dan Mersin’e

Hatay’dan Mersin’e

İhracatçılar tartışacak

Son dönemde, ihraç yüklemeleri için konteyner bulmakta sıkıntı yaşayan ve konteyner eksikliği nedeniyle navlun fiyatlarının yükselmesinden şikayet eden ihracatçı firmaların bu sorununa çözüm için Bakanlık devrede.
Konuya ilişkin beklenen açıklama ise Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden geldi. Konunun, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve ilgili Bakanlıklara iletildiği bilgisini veren Birlik Genel Sekreterliği, “Ekonomi Bakanlığımız tarafından yapılan değerlendirme neticesinde, Deniz Ticaret Odaları işbirliğiyle, ihracatçılarımızın doğrudan bilgilendirilmelerini teminen, ülkemiz konteyner armatörleri temsilcileri ile bir araya gelinerek, konteyner taşımacılığı piyasasındaki son gelişmeler hakkında Lojistik Bilgilendirme Toplantıları yapılmasının uygun görüldüğü ifade edilmiştir” açıklamasında bulundu.
Hataylı ihracatçı firmaların da yoğun ilgi göstermesi beklenen Lojistik Bilgilendirme Toplantıları’nın Mersin ayağı, 5 Haziran 2017 Pazartesi günü, saat 14.00’te Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği Konferans salonunda gerçekleştirilecek.  -Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)