Hatay’dan Rekor Başvuru

Hatay’dan Rekor Başvuru

Fiber hızında, evlerde İnternet SUPERBOX isteği

Uzaktan eğitimin ve çalışma hayatını sürdürenlerin yanında olan Turkcell, yenilikçi çözümleriyle kolaylık sağlıyor.

Dünya ve ülkemizdeki koronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan Hataylılar, fiber hızında internet sunan Superbox’a yoğun istekte bulunuyor. Turkcell verilerine göre, son bir hafta içinde istek 2 kat arttı. Aynı gün içerisinde kurulumu gerçekleştirilen Superbox’a gelen talep, Nisan ayının ilk haftasında 2 kat artış gösterdi. Superbox’a yoğun ilgi gösteren iller arasında ilimiz Hatay da yer aldı. Türkiye’nin dört bir yanında, ev içi kablolamaya ihtiyaç duyulmadan kurulan Superbox’ı çalıştırmak için tek yapılması gereken şey, cihazı fişe takıp çalıştırmak.
-4.5 G ALTYAPI-
Cep telefonu operatörü şirketlerden olan Turkcell, bu hizmetiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi, Hatay’da da yaşayan öğrencilerin, öğretmenlerin, özel sektör ve kamu çalışanlarının artan ev interneti talebini 4.5G altyapısı üzerinden çalışan Superbox ile aynı gün içerisinde karşılıyoruz. Turkcell’inonline satış kanalları, çağrı merkezi ve mağazalarından talep edilebilen Superbox, ev içi kablolama yapılmadan fiber hızları sunuyor. Superbox kutusunun teslim edilmesinden sonra, kullanıcılar, cihazı herhangi bir prize takıp çalıştırarak 375 Mbps’lere varan hızlara ulaşıyor. Superbox’a yoğun ilgi gösteren iller arasında Hatay da yer alıyor.
-TALEP ARTTI-
Konuyla ilgili açıklamasında, Turkcell Kurumsal ve Ev Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata şunları söyledi:
“Gerek eğitim gerekse çalışma hayatı anlamında gündelik yaşantımıza evden devam ettiğimiz bu günlerde ev interneti de bizim için daha çok şey ifade etmeye başladı. Kimimiz için bir okul, kimimiz için ise uzaktan işlerimizi yönetmemizi mümkün kılan bir platform haline geldi. Hal böyle olunca da bir nevi kamu görevi yaptığımızın bilinciyle hareket ederek hanelerimizi internetle buluşturmak çalışmalarımızı artırdık. Ev internetine daha önceden ihtiyaç duymayan ancak günümüz şartlarında yoğun bir şekilde talep eden müşterilerimize aynı gün içerisinde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz Superbox çözümümüz ile karşılık verdik. Bu durum rakamlarımıza da yansıdı. Son bir haftada Superbox’a gelen talep 2 kat artarak kullanıcı sayımız 400 bini aştı. Bu artış ve beraberindeki yoğun kullanıma bağlı olarak bazı saatlerde Superbox’ın internet trafiğinde yüzde 67’lik artışların meydana gelmesi de bizlere müşterilerimizin memnuniyetini gösteriyor.
Biz Superbox ile bir anlamda müşterilerimizin evine temassız internet götürüyoruz. Bu zorlu süreçte evler internetsiz kalmasın diye var gücüyle çalışan mağaza çalışanlarımızın ve ev içerisindeki müşterilerimizin sağlığını gözeterek gelen talepleri uzaktan karşılıyor, müşterilerimizle temas etmeden dijital ev çözümümüz Superbox’ı kuruyoruz.
Detaylı bilgi ve başvuru için https://www.turkcell.com.tr/superbox adresini ziyaret edebilir ya da 0532 532 00 00 numaralı Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz. Aynı zamanda Dijital Operatör uygulamasından ve Turkcell Mağazaları’ndan da Superbox talebi oluşturmak mümkün.”
-Mehmet Durmaz-