Hatay’ın amiral gemilerinden…

Hatay’ın amiral gemilerinden…

Artık bir dünya markası

Dünya genelinde, 3 kıtada sayıları 30’u bulan tesis ve 19 şirketiyle, demir çelik sektörünün küresel aktörlerinden Tosyalı Holding’in lider şirketlerinden biri olan Tosçelik Spiral Boru, bu yıl Ukrayna’dan Fas’a, İtalya’dan Senegal’e kadar uzanan 5 farklı uluslararası projenin boru tedarikçisi olarak, dünya devi şirketlerin güvenilir iş ortağı oldu.

Başarılı İşadamı Fuat Tosyalı’nın Yönetim Kurulu başkanlığını yaptığı Tosyalı Holding, küresel yatırımlarının ve bu yönde geliştirdiği yatırım stratejilerinin meyvesini toplamayı sürdürüyor. Firmanın bu konudaki son imzası, Ukrayna’daki Dinyeper Köprüsü olacak.
Ukrayna’da, Dinyeper Nehri’nin Poltova bölgesindeki Kremenchuk şehrinin doğu ve batı yakalarını birbirine bağlayacak olan 2 kilometre uzunluğunda 720 metre genişliğindeki eğik askı köprü ve yaklaşım viyadükleri inşaatı işinde kullanılacak çelik kazık borular, Tosçelik Spiral tarafından temin edilecek. Ürünler, İskenderun Tosyalı Limanı’ndan yüklenerek, Dinyeper Nehri üzerinde özel gemilerle köprü şantiyesine teslim edilecek. Toplam 7 bin 500 tonluk projenin ilk fazı kapsamındaki teslimatın bu yıl, ikinci fazın teslimatlarının ise 2022 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.
-AFRİKA’DA DA!-
Fas’ın Akdeniz kıyısında yer alan ve Kuzey Batı Afrika’nın önemli bir lojistik noktası olan Nador kentinin 2023’e kadar taşımacılık üssü haline çevrilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda, Avrupa ve Afrika Kalkınma Bankaları fonlarıyla desteklenen 2,8 Milyar Euro değerinde Nador West Med Liman Kompleksi Projesi’nde de 40 bin ton çelik kazık borularının tedarikinin bir kısmını da Tosçelik üstlendi. Tosçelik Spiral, birim boyu 50 metreye kadar olan 25 bin ton çelik kazık boruların sevkiyatını İskenderun’dan gerçekleştirecek.
-Tamer Yazar-