Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’ın Doğal Hazinesi: Zeytinyağı Sabunu

Hatay’ın zengin doğal kaynaklarından biri olan zeytinyağı sabunu, kuru ciltleri nemlendirme ve canlandırma amacıyla sıklıkla tercih ediliyor.

Hatay'ın zengin doğal kaynaklarından

 Derin temizlik etkisiyle ölü derilerden arındırırken, antioksidan özellikleriyle cildi gençleştiriyor. Özellikle akneye eğilimli ciltler için ideal bir çözüm sunuyor. Zeytinyağı sabunu, kuru ciltler için nemlendirme ve canlandırma amacıyla sıkça tercih edilir. Bu ürün, cilt kuruluğundan kaynaklanan pul pul dökülmeleri engellerken, çatlak ve döküntülü görünümü azaltmaya yardımcı olur. Derin temizlik etkisiyle, zeytinyağı sabunu cildi ölü derilerden ve mikroplardan arındırarak derinlemesine temizlik sağlar. Nazik bir ipek kese ile kullanıldığında, ciltteki ölü deri tabakalarının atılmasıyla sivilce oluşumu belirgin şekilde azalır.

Cilde antioksidan desteği sağlayarak, zeytinyağı sabunu serbest radikallerin neden olduğu hücresel hasarı onarır ve cildin gençleşmesine ve daha canlı bir görünüme katkı sağlar.Hatay‘ın doğal zenginliklerinden biri olan zeytinyağı sabunu, özellikle akneye eğilimli ciltler için kurtarıcı bir üründür. Günde 2 kez kullanıldığında sivilce sorunlarının azalmasına yardımcı olur.

(Adil Yeşildağ)