Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’ın efsane siyasetçilerinden Mete Aslan’ın azim ve zaferi:

75 Yaşında Hukuk Mezunu

75 Yaşında Hukuk Mezunu

İskenderun’da 3 dönem belediye başkanlığı yapan Mete Aslan, emekli olduktan sonra Hukuk Fakültesi’ne kaydoldu ve 75 yaşında Hukuk Fakültesi mezunu diploması aldı. Daha önce Gazetecilik Yüksekokulu mezunu diploması bulunan, Hatay siyasetinin önde gelen isimlerinden, önemli kanaat önderi Mete Aslan, 4 yıl önce üniversite sınavına girdi ve Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Aslan, kaydını yaptırdığı Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olurken, 22 Temmuz 2019 tarihli diplomasını da aldı.
-Mete Aslan Kimdir?-
01.01.1944 Antakya doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samandağ ve Antakya’da tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Yüksekokulu’nu bitirdi. Çalışma hayatına Konya SSK Müdürlüğü’nde başladı. Daha sonra Konya Tekel Başmüdürü ve İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı oldu.
27 Mart 1994 mahalli idareler seçimlerinde Anavatan Partisi’nden İskenderun Belediye Başkanı seçildi. 18 Nisan 1999 ve 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, yeniden, iki defa olmak üzere, Anavatan Partisi’nden 3. defa İskenderun Belediye Başkanı seçildi. 31 Mart 2019’da bir kez daha belediye başkanlığına aday olsa da, seçilemedi. -Cemil Yıldız-