Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’ın komşusu Osmaniye…

Mavi İller Kategorisinde Aşılamada

Mavi İller Kategorisinde

Aşılamada beklediği hızı yakalayamayan ve Sarı renkte demirleyen Hatay, Mavi’yi beklerken, Osmaniye’de bu oran yüzde 80’in üzerine çıktı ve Mavi kategorisindeki iller arasına katıldı.

Aşılama oranında yüzde 72.6 oranını yakalayan Hatay, uzun bir süredir Sarı renkteki iller arasında. Mavi için yüzde 75’lik oranı yakalaması gereken Hatay’ın aksine Osmaniye, yüzde 80.2 ile Mavi İller arasına katıldı.
Bu arada, gençlerin, özellikle de üniversite gençliğinin aşılama konusundaki kararsızlığını ve yavaşlığını kurmak üzere sık sık çağrılar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen bazı vatandaşlar, iki üniversiteye ev sahipliği yapan Hatay’da, hem İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) ve hem de Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) bünyesinde, kampüsleri kapsamında aşılama noktaları kurulması gerektiğinin altını çiziyorlar.
-ÖNCÜ İLLER!-
İki doz aşılama oranlarında ilk sıraları alan Muğla, Kırklareli, Ordu, Amasya, Çanakkale, Eskişehir ve Osmaniye’de oran ise son verilerle beraber, yüzde 80’in üzerine çıktı. Edirne, Balıkesir ve Burdur’da 18 yaş üstü nüfusun yüzde 79’undan fazlası, Zonguldak, İzmir, Bartın, Giresun ve Aydın da yüzde 78’den fazlası aşılandı.
İki doz aşılanma oranlarının yüzde 75-78 aralığında olduğu iller ise Manisa, Artvin, Sinop, Bilecik, Tekirdağ, Çorum, Uşak, Isparta, Ankara, Mersin, Kastamonu, Samsun, Çankırı, Ardahan, Bolu, Antalya ve Tokat oldu.
-Tamer Yazar-