Hatay’ın Ödüllü Yönetmeni…

Hatay’ın Ödüllü Yönetmeni…

‘PERDE’ demeye hazırlanıyor

‘Altın Yunus’ ödülünün verileceği Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda, Hataylı Ödüllü Yönetmen Erkan Tahhuşoğlu da var.

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilen 9. Boğaziçi Film Festivali, takipçilerini 23-30 Ekim arasında sinema salonlarında ağırlamaya hazırlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, TRT’nin kurumsal iş ortaklığı, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleri ve Beyoğlu Belediyesi’nin kurumsal ev sahipliğinde düzenlenecek 9. Boğaziçi Film Festivali, sinema profesyonellerini İstanbul’da ağırlayacak.
-UZUN METRAJDA-
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda, Hataylı Ödüllü Yönetmen Erkan Tahhuşoğlu da var. Yarışma kapsamında belirlenen ve “Altın Yunus” için yarışacak 10 film şöyle sıralanıyor:
Reis Çelik’in başkanlık edeceği ve Çiğdem Vitrinel, Erdem Tepegöz, Vildan Atasever ve Gökhan Atılmış’dan oluşan jüri karşısına çıkacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda; Erkan Tahhuşoğlu’nun “Koridor”, Emre Kayiş’in “Anadolu Leoparı”, Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık Hasan”, Sinan Sertel’in “İçimdeki Kahraman”, Selman Nacar’ın “İki Şafak Arasında”, Cemil Ağacıkoğlu’nun “Kafes”, Muhammet Çakıral’ın “Lacivert Gece”, Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı”, Ahmet Toklu’nun “Pota” ve Aydın Orak’ın “Sabırsızlık Zamanı” isimli filmleri yarışacak.
Film Yapımcıları Meslek Birliği tarafından Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’ndaki bir filme verilecek “FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü”nü; Yapımcı ve Yönetmenler Cafer Özgül, Seyid Çolak ve Yiğit Nalçacı ile Film Yönetmenleri Derneği tarafından, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmlerin yönetmenlerinden birine verilecek. “FİLM-YÖN En İyi Yönetmen” ödülünün sahibini ise Yönetmenler Orçun Benli, Hüseyin Karabey ve Atalay Taşdiken’den oluşan jüri belirleyecek.
-SOSYAL MEDYA-
Filmler ve etkinlikler hakkında detaylı bilgiler ile tüm sinema salonlarındaki gösterimler “www.bogazicifilmfestivali.com” internet sitesi ve festivalin sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek. Tamer Yazar