Hatay’ın Yeni Müftüsü: Ömer Faruk Bilgili Göreve Başladı

Hatay’ın Yeni Müftüsü: Ömer Faruk Bilgili  Göreve Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” ile Hatay İl Müftülüğüne atanan Ömer Faruk Bilgili, ilimize geldi ve 2 Haziran Salı günü itibariyle görevine başladı.
Hatay’ın yeni müftüsü Ömer Faruk Bilgili, göreve başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Gayemiz, milletimize hizmet etmektir” dedi ve özetle şunları kaydetti:
“Tokat İl Müftülüğü görevini ifa etmekteyken, Hatay’ımızın özel ve güzel insanlarına hizmet etme şerefine nail olduk. İnsanlığın kadim, pek çok renginin ahenk içinde sergilendiği bu şehrin eşsiz tablosunun bir parçası olmak, bizim için en büyük mutluluktur.
Öncelikle, böylesine sorumluluğu ağır, ancak şerefi bir o kadar büyük olan bu vazifeye şahsımı layık gören, bizlere güven ve itimat duyan, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bütün devlet büyüklerimize ve Diyanet İşleri Başkanımıza en kalbî şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimizin, şahsıma, güzel şehrimiz Hatay’a, bütün din görevlisi arkadaşlarıma ve Aziz Milletimize hayırlara vesile olmasını, Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
Bugüne kadar din-devlet, vatan-millet, ezan, bayrak ve mukaddes değerlerimiz için kanlarını ve canlarını feda eden aziz şehitlerimize, Hatay’a hizmet etme bahtiyarlığına erişip de, ebediyete irtihal eden din görevlilerimize ve bütün geçmişlerimize Rabbimizden rahmet; hayatta olanlara sağlık ve hayırlı ömürler diliyorum.
Bugüne kadar Hatay İl Müftülüğü görevini ifa edip, bu görevi bugün bize bırakan değerli İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu’na, hizmetlerinden dolayı şahsım ve kurumumuz adına teşekkürlerimi arz ediyorum.” -Cemil Yıldız-