Vali Doğan ilk mesajını verdi:

Vali  Doğan  ilk mesajını verdi:

Makamda oturmam, halkın içindeyim, vatandaşa dokunacağız…

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Hatay Valiliği’ne atanan eski Kars Valisi Rahmi Doğan, ilimize geldi ve dün öğleden sonra da makamına geçerek yeni görevine başladı.
Vali Doğan için dün Valilik bahçesinde bir karşılama yapılı. Karşılamaya; 39.Tugay Komutanı Tuğ. Alpaslan Kılınç, 2.Hudut Alay Komutanı Alb. Ahmet Gürbüz, Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ ve İSTE Rektörleri, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, STK yöneticileri katıldı. Hatay’ın yeni Valisi Rahmi Doğan, makamına oturduktan sonraki ilk açıklamasında, Cumhurbaşkanı ile İçişleri Bakanı’na kendisini Hatay’a atadıkları ve stratejik önemdeki bir İl’e Vali olarak layık gördükleri için teşekkür etti. Vali Doğan, iki gün önce ayrılan eski Vali Erdal Ata’ya da hizmetleri dolayısıyla şükranların sunarken, ilimiz Hatay’ın turizm, tarım ve sanayi alanında hakkettiği yeri alması için projeler hazırlanacağını ve bunların kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. Doğan, “İnşallah güzel hizmetlere imza atarız. Bismillah” dedi.
Vali Doğan, bir gazetecinin sorusuna cevaben de, “Ben farklı bir Valiyim. Makamda oturmam. Beni makamda görmeyeceksiniz Halkın içindeyim. Vatandaşa dokunacağız. Vatandaşla birlikte olacağız” açıklamasında bulundu. Hatay’ın yeni Valisi Rahmi Doğan, daha önce Genel Müdür olarak Hatay’a birkaç kez geldiğini, ayrıca Kilis’teki Sınır Valileri toplantısı sürecinde de Hatay’a gelme ve kenti görme fırsatı yakaladığını dile getirdi. -Cemil Yıldız-